| Lokman Hekim Sağlık Grubu
 - Lokman Hekim Van Hastanesinde, Bel Fıtığı Nedeniyle Yürüyemeyen Hasta Ameliyat Sonrası Sağlığına Kavuştu

13.05.2024

Lokman Hekim Van Hastanesinde, Bel Fıtığı Nedeniyle Yürüyemeyen Hasta Ameliyat Sonrası Sağlığına Kavuştu

Bel fıtığı nedeniyle yürüyememe şikayetiyle Lokman Hekim Van Hastanesine başvuran hasta, mikrocerrahi yöntemiyle yapılan başarılı ameliyatın sonucunda yeniden sağlığına kavuştu. Yıllardır Van ve bölgeye sağlık hizmeti sunan Lokman Hekim Van Hastanesinde başarıyla sonuçlanan ameliyatlar yapılmaya devam ediliyor. Son olarak Van’ın Edremit ilçesinde yaşayan Bayram Tatar (45), başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Yaklaşık 15 yıldır bel fıtığına bağlı ağrısı olan 3 çocuk babası Tatar, geçtiğimiz hafta yürüyemeyecek duruma geldi. Şikayetlerinden dolayı Lokman Hekim Van Hastanesine başvuran Tatar, burada çekilen bel MR görüntülerinin ardından fıtığının patladığı ve buna bağlı felçlik geçirdiği tespit edildi. Acil ameliyata alınan Tatar, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. İsmail Gülşen ve ekibinin başarılı operasyonu sonucu yeniden sağlığına kavuştu.

 - Olimpiu Morutan, Ankaragücü’nün Sağlık Sponsoru Lokman Hekim İstanbul Hastanesinde Ameliyat Edildi

26.04.2024

Olimpiu Morutan, Ankaragücü’nün Sağlık Sponsoru Lokman Hekim İstanbul Hastanesinde Ameliyat Edildi

Ankaragücü’nün Beşiktaş ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında sağ ayak aşil tendonu kopan Olimpiu Morutan, doğum gününde ameliyata alındı. Ankaragücü’nün sağlık sponsoru Lokman Hekim’in İstanbul Pendik’teki hastanesinde gerçekleşen ameliyatın oldukça başarılı geçtiği öğrenildi.

 - Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı Başarıyla Gerçekleştirildi

18.04.2024

Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı Başarıyla Gerçekleştirildi

Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde, 17 Nisan 2024 tarihinde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı'nın ilk eğitimi başarıyla gerçekleştirildi. Bu program, gebelik sürecinin anne, bebek ve aile açısından sağlıklı bir şekilde geçirilmesini ve sağlıklı normal bir doğumla sonuçlanmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. Toplamda beş eğitim oturumundan oluşan programın ilk oturumunda, gebelik süreciyle ilgili çeşitli konularda bilgiler verildi.

 - Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi Kadrosu ve Lokman Hekim Sağlık Grubu Yöneticileriyle İftar Programında Bir Araya Geldi

06.04.2024

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi Kadrosu ve Lokman Hekim Sağlık Grubu Yöneticileriyle İftar Programında Bir Araya Geldi

İftar programında konukları ağırlayan Başkan Ercan, iftar programında yaptığı konuşmada, “Aklın ve bilimin rehberliğinde yolumuzu aydınlatan tüm hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. Ercan, Sincan'da vatandaşların verdiği destekle hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceklerinin mesajını verdi. Başkan Ercan'ın bu mesajıyla, Sincan halkına yönelik hizmetlerin süreceği ve toplumun refahı için çaba harcanacağı vurgulanmış oldu.

 - Lokman Hekim İstanbul ve Ankara'da Yeni Hastane Yatırımları Gerçekleştirecek

29.03.2024

Lokman Hekim İstanbul ve Ankara'da Yeni Hastane Yatırımları Gerçekleştirecek

Lokman Hekim Sağlık Grubu Genel Müdürü Süleyman Alper İnceöz, Ankara ve İstanbul'da yeni hastane yatırımı yapacaklarını ifade ederek, büyükşehirlerde büyüyüp nitelikli hizmetlere odaklanacaklarını belirtti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, firmanın 2023 Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Lokman Hekim Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, 2023'ün şirket için başarılı geçtiğine işaret etti. Sağlık Grubu Genel Müdürü Süleyman Alper İnceöz de şirketin 2023'teki faaliyetlerine ve bu yılki hedeflerine ilişkin bilgi verdiği konuşmasında Lokman Hekim Sağlık Grubu'nun beş hastane ve iki tıp merkeziyle hizmet verdiğini bildirdi.

 - Lokman Hekim Van Hastaneleri Yönetici ve Personeli İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

28.03.2024

Lokman Hekim Van Hastaneleri Yönetici ve Personeli İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Lokman Hekim Van ve Lokman Hekim Hayat hastaneleri, her yıl Ramazan ayında yaptığı geleneksel iftar yemeğini bu yıl da sürdürdü. Bir lokantada düzenlenen yemeğe, Lokman Hekim Van Hastaneleri Genel Müdürü Fatih Doğan, hastane müdürleri Eyüp Çölçimen, Ferhat Çetinkaya, Sezen Budak, hastane başhekimleri Veli Avci, Barış Hanavdeloğulları, Başhemşire Gamze Gençer ve personeller katıldı. Ramazan ayında yönetici ve personelin iftar sofrasında bir araya geldiğini belirten Lokman Hekim Van Hastanesi Genel Müdürü Fatih Doğan, "Bu akşam hastane personeli ile iftarda bir araya geldik. Amacımız personelimizle birlikte olmak ve güzel bir iftar sofrasını paylaşmaktır. Bu vesileyle Ramazanın tüm İslam alemine sağlıklı bir yaşam getirmesini diliyor, şimdiden herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

 - Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel 22 Yaşındaki Fatma Özyurt'u Sağlığına Kavuşturdu

25.03.2024

Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel 22 Yaşındaki Fatma Özyurt'u Sağlığına Kavuşturdu

İstanbul’da glomus tümörüne yakalanan ve doktorların ’masada kalırsın, felç olursun’ dediği 22 yaşındaki Fatma Özyurt, içindeki sese kulak verip geldiği Van’da sağlığına kavuştu. İstanbul’da 4 ay önce glomus tümörüne yakalanan Fatma Özyurt, birçok hastaneye başvurdu. Gittiği hastanelerdeki doktorların ‘çenen kesilir, masada kalırsın, felç olabilirsin’ demesi üzerine arayışa geçti. Sosyal medyada Lokman Hekim Van Hastanesinde başarılı ameliyatlar gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaşan Özyurt, içindeki sese de kulak verip Van’a geldi. Özyurt, burada geçirdiği başarılı ameliyat sonucu sağlığına kavuştu.

 - Lokman Hekim Van Hastanesinde Excimer Lazer Tedavisi Başladı

19.03.2024

Lokman Hekim Van Hastanesinde Excimer Lazer Tedavisi Başladı

Van’da Lokman Hekim Hastanesi tarafından Türkiye’de sayılı yerlerde bulunan ve halk arasında ‘göz çizdirme veya gözlüklerden kurtarma’ cihazı olarak bilinen Excimer lazer cihazı, vatandaşların hizmetine sunuldu. Yıllardır Van’da hizmet veren Lokman Hekim Van Hastanesi, vatandaşlara hizmetin en iyisini sunabilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. En iyi ve en kaliteli hizmeti sunabilmek adına teknolojinin harikalarından geri kalmayan Lokman Hekim Van Hastanesi, Türkiye’de sayılı yerlerde bulunan Excimer lazer cihazını Van halkının hizmetine sundu. Yaklaşık bir aydır Excimer lazer cihazının Van ve bölge halkının hizmetine sunulduğunu belirten Lokman Hekim Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Mehmet Sıraç Demir, “Uzun zamandır bir talep vardı. Bizde Van halkından gelen bu talebe duyarsız kalamazdık. Yaklaşık bir aydır biz bu cihazı aktif olarak kullanmaya başladık. Özellikle vurgulamak istediğimiz; No Touch dediğimiz göze dokunmadan, hiçbir alet, bıçak kullanmadan yaptığımız teknolojidir. Yaklaşık 15-20 saniye içerisinde işlem bitmektedir. Bu tedavi yöntemi hem hastadaki stresi azaltmakta hem de çok daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca gözün uygun olması durumunda en güvenli yöntemlerden biridir. Bu manada gözlüklerden kurtulmak isteyen veya konforlu bir hayat sürmek isteyen vatandaşlarımızı hastanemize bekliyoruz” dedi.