Türk Cumhuriyetleri Kulak Burun Boğaz uzmanları bu sene Almatı-Kazakistan’da Buluştu

Türk Cumhuriyetleri Kulak Burun Boğaz uzmanları bu sene Almatı-Kazakistan’da Buluştu | Lokman Hekim Sağlık Grubu

Türk Cumhuriyetleri Kulak Burun Boğaz uzmanları bu sene Almatı-Kazakistan’da Buluştu

Üniversitemiz Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Celil Göçer Ve Kulak Burun Boğaz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haldun Oğuz; Merkezi  ve Batı Asya Kulak Burun  Boğaz Cemiyeti (CASOS)  tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen  Kulak Burun Boğaz Kongresine katıldılar.

Prof. Dr. Celil Göçer “ Endoskopik Sinüs Cerrahisinde Komplikasyonlardan Kaçınma “

Konulu bir sunum gerçekleştirdi, Kulak hastalıkları ve vertigo  panelinde oturum başkanlığı yaptı. Prof. Dr. Haldun Oğuz ise “Vokal kord paralizisine güncel yaklaşım” ,” Respirautuar papillomatozis konusunda güncel gelişmeler”  konulu sunumları gerçekleştirdi.  Ses hastalıklarına yaklaşım panelinde Moderatör olarak görev yaptı. 

17-18 Haziran 2023 tarihleri arasında Almatı’da gerçekleştirilen Uluslararası katılımlı Merkezi ve Batı Asya Kulak Burun Boğaz Kongresine 500 civarında  uzman katıldı.  Kulak Burun Boğaz alanında güncel bilimsel konuların değerlendirildiği kongre, Türk Cumhuriyetleri Kulak Burun Boğaz uzmanları şöleni havasında coşku ile gerçekleşti. Kongrede onlarca panel, poster ve sözlü sunumlar ile kulak burun boğaz alanında son bilimsel gelişmeler tartışıldı. Ayrıca seçilmiş vakalarda  hastanede yapılan ameliyatlar canlı olarak genç meslektaşlarla paylaşıldı.