Lokman Hekim İstanbul Hastanesi JCI Akreditasyon Belgesi Aldı

Lokman Hekim İstanbul Hastanesi JCI Akreditasyon Belgesi Aldı | Lokman Hekim Sağlık Grubu

Lokman Hekim İstanbul Hastanesi JCI Akreditasyon Belgesi Aldı

Lokman Hekim Sağlık Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Lokman Hekim İstanbul Hastanesi, küresel ölçekte tanınan ve kabul gören bağımsız akreditasyon kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından verilen uluslararası kalite sertifikasını almaya hak kazandı.

Lokman Hekim Sağlık Grubu CEO’su Süleyman Alper İnceöz, JCI akreditasyonuna ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlıkta hizmet kalitemizi JCI kalite sertifikasıyla tescillemiş olduk” ifadelerini kullandı.

İnceöz, uluslararası alanda kabul gören ve prestijli bağımsız akreditasyon kuruluşlardan olan JCI’ın, sadece belirlenen kalite standartlarına uygun çalışan hastaneleri akredite ettiğini belirterek, “İstanbul hastanemizin söz konusu akreditasyon sertifikasını almış olması şirketimizin ve ülkemizin sağlık alanında yakaladığı kaliteyi de göstermektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık hizmeti sunumunda kalite standartlarını her zaman üst seviyede tutmaya çalıştıklarını aktaran İnceöz, söz konusu akreditasyon ile hasta ve çalışan güvenliğinde uluslararası standartlara ulaştıklarının belgelendiğini dile getirdi.

Lokman Hekim İstanbul Hastanesi Genel Müdürü Dr. İlker Yılmaz ise, ABD merkezli ve bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren, dünya çapında kalite ve hasta güvenliği konusundaki en iyi uygulamaları belirleyen, ölçen ve uluslararası çapta hizmet veren sağlık kuruluşlarının bu uygulamalar çerçevesindeki performansını değerlendiren JCI tarafından, hastanede günlerce süren denetimler yapıldığını belirterek, “Söz konusu kalite akreditasyon belgesi küresel sağlık hizmetlerinde ‘altın standart’ olarak genel kabul görüyor. Bu uluslararası geçerliliği olan akreditasyonun sorumluluğuyla, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kaliteden taviz vermeden çok daha iyi sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Değerlendirildiğimiz tüm standartları eksiksiz karşılamış olmamızı, kalite yolculuğundaki vizyonumuzun önemli bir göstergesi, bu yönde yapmakta olduğumuz çalışmalarımızdaki başarımızın bir tescili, aynı zamanda ülkemiz adına da bir kazanım olarak görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.