Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı Başarıyla Gerçekleştirildi

Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı Başarıyla Gerçekleştirildi | Lokman Hekim Sağlık Grubu

Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı Başarıyla Gerçekleştirildi

Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde, 17 Nisan 2024 tarihinde Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı'nın ilk eğitimi başarıyla gerçekleştirildi. Bu program, gebelik sürecinin anne, bebek ve aile açısından sağlıklı bir şekilde geçirilmesini ve sağlıklı normal bir doğumla sonuçlanmasını hedefleyen bir eğitim programıdır. Toplamda beş eğitim oturumundan oluşan programın ilk oturumunda, gebelik süreciyle ilgili çeşitli konularda bilgiler verildi.

Eğitimde, gebelik süreciyle birlikte anne vücudunda meydana gelen değişimler ve baş etme yöntemleri, gebeliğin haftalara göre bebeğin gelişimi, duygusal ve sosyal yönleri, ebeveyn olmaya hazırlık gibi konular ele alındı. Programın açılış konuşmasını Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Zehra Gölbaşı, program eğitimcisi Prof. Dr. Ayten Şentürk Erenel ve Dr. Öğr. Üyesi Ebru İnan Kırmızıgül gerçekleştirdi.

Tanıtım konuşmasını yapan ve aynı zamanda Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı'nın sorumlusu olan Prof. Dr. Zehra GÖLBAŞI, programın amacını ve önemini vurgulayarak eğitime başlanmasının mutluluğunu dile getirdi. Ardından, ilk eğitim oturumu Dr. Ebru İNAN KIRMIZIGÜL tarafından gerçekleştirildi.

Sağlıklı Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı, anne adaylarına gebelik süreciyle ilgili önemli bilgiler sunarak onları doğum öncesinde ve sonrasında desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu program sayesinde anne ve aile, sağlıklı bir gebelik geçirme konusunda bilinçlenir ve doğum sürecine daha hazırlıklı girebilir. Gerçekleştirilen bu eğitimlerle, sağlıklı bir gebelik ve doğum deneyimi sağlamak için önemli bir adım atılmış oldu.