Sağlığınızı Ertelemeyin!

Diyabete Karşı Check-Up Zamanı! | Diyabet Check-Up Paketi | Lokman Hekim Sağlık Grubu

Sağlığınızı Ertelemeyin!

Tam kapanma dönemi boyunca "Şifa Kapınız" olarak tüm hastanelerimizde sağlık ihtiyaçlarınız için 7/24 kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak COVID-19 Pandemi sürecine yönelik aldığımız üst düzey önlemler ile siz değerli misafirlerimize güvenli sağlık hizmeti sunuyor, şifa kapınız olmaya devam ediyoruz.

Sağlık Sorunlarının %47’si, COVID-19 Nedeniyle Erteleniyor

Pandemi süreci ile birlikte hastaların COVID-19 korkusu nedeniyle sağlık ihtiyaçlarını aksattıkları gözlenmiştir. Rutin sağlık kontrollerin ertelenmesi ve hastaneye geç başvuru; erken teşhis ve müdahale gerektiren sağlık sorunlarının ilerlemesine yol açmaktadır.

Tanı ve Tedavide Geç Kalınan Sağlık Sorunları

 • Dünya genelinde ve ülkemizde yayılımı devam eden Koronavirüs Hastalığı “COVID-19” Salgını kapsamında hastalarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını korumak adına Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak bir dizi koruyucu önlemler aldık. 
 • Sağlam çocuk takipleri ertelenmiş olup, çocuklara kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşılamasında % 69 azalma saptanmıştır.
 • Kalp rahatsızlıkları nedeniyle kliniklere başvuruda %32’lik azalma olmuştur. Bu da rahatsızlığın ilerlemesine veya hastaların hastaneye gelmeden hayatlarını kaybetmesineneden olmuştur.
 • Kanser tanısı olan hastaların,onkoloji merkezlerine başvurularında COVID-19 kaygısı nedeniyle %50’ye varan azalmalar saptanmıştır.
 • Radyolojik görüntüleme gerektiren hastalıklarda yaşanan ertelemeler, hastalıkların teşhis ve tedavisinde gecikmelere yol açmıştır.
 • Ertelemelerden kaynaklı acil cerrahi operasyon gerektiren, “Akut Apandisit”gibi vakalarda, müdahalelere geç kalınmıştır.
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gerektiren rahatsızlıklar tedavi edilmediği için ağrıların ilerlemesine neden olunmuştur.

COVID-19 Tedbirlerimiz ile Güvenli Şifa Kapınız Olmaya Devam Ediyoruz.

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak COVID-19 Pandemi sürecine yönelik aldığımız üst düzey önlemler ile siz değerli misafirlerimize güvenli sağlık hizmeti sunuyor, şifa kapınız olmaya devam ediyoruz.

Öncelikli amacımız, hastanelerimizde enfeksiyon şüphesi olan hastalarımız ile diğer hastalarımızın ve çalışanlarımızın temas olasılığını ortadan kaldırmaktır. Bu amaca yönelik olarak hastanelerimizde aşağıdaki tedbirleri başarıyla uygulamaya devam ediyoruz:

 • Hastanemize giriş yapan tüm çalışanlarımızın, hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın ateş ölçümleri ve şikayet sorgulamaları titizlikle yapılmaya devam edilmektedir. Yurtdışında bulunmuş ya da yurtdışında bulunmuş kişilerle temas halinde olan kişilerin öncelikle bu hususu bildirmeleri alınacak önlemler açısından hayati önem arz etmektedir.
 • Hastalarımızın ve personellerimizin kullandığı bütün ortak alanlar ve el temasının yoğun olduğu yüzeyler (kapı kolları, asansör içleri ve düğmeleri, aydınlatma anahtarları, sedyeler, doktor odaları, muayene esnasında kullanılan cihaz ve aletler, lavabolar vb.) sık aralıklarla dezenfekte edilmektedir.
 • Hasta kayıt bankolarımızın sürekli dezenfeksiyonları yapılmakta olup, burada sosyal izolasyon kapsamında hastalarımız ve çalışanlarımız arasındaki gerekli mesafeyi korumaya devam ediyoruz.
 • Hastanelerimizde görev yapan tüm doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız, idari personellerimiz, hastalarımız ve ziyaretçilerimiz için COVID-19 önlemleri doğrultusunda; maske dağıtımına ve ortak alanlarda kullanılması için dezenfektan teminine devam edilmektedir.
 • COVID-19 şüphesi ile hastanelerimize gelen hastalarımızın tedavileri, pandemi için belirlenmiş hastanelerimizde tamamen izole edilmiş alanlarda, alınan üst düzey tedbirlerle güvenli bir şekilde sürdürülmektedir.
 • Hastalarımızla doğrudan teması olan tüm sağlık personellerimize maske ve önlük gibi tüm koruyucu ekipmanlar temin edilmekte ve COVID-19 önlemleri doğrultusunda hareket edilmektedir. 
 • Hastanelerimizin yatan hasta servislerindeki ziyaret saatlerimiz 20.00 – 21.00 şeklinde devam etmektedir.
 • Tıbbı bir gereklilik olmadığı sürece, yatan hasta servislerindeki “refakatçi uygulaması” kaldırılmıştır.
 • Yoğun bakım servisimiz ziyarete kapatılmış olup ilgili hekimlerimiz tarafından hasta yakınlarımıza telefon ile bilgi verilmektedir.
 • Anne adaylarımızın ve bebeklerinin sağlığı için; hastanelerimizde doğum yapan annelerimiz için ziyaretçi ve refakatçi kısıtlanması devam etmektedir. 
 • Evlerinden çıkmak istemeyen hastalarımız için doktorlarımızla görüntülü telefon görüşmeleri yapabilmelerine olanak sağlayan Lokman "Online Hekim" hizmetimizi başlattık. Bu kapsamda ilk olarak “Online Psikolog” ve “Online Diyetisyen” hizmetlerimizi hızlıca devreye aldık.
 • Evde sağlık ve bakım hizmetleri ekiplerimizin kapasitesini arttırarak; evde muayene ve laboratuar tetkikleri, evde fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde fototerapi, evde yardımcı destek ve refakatçi personel hizmetlerimizi tüm tedbirlerimizi alarak evlerinize güvenle getirmeye devam ediyoruz.

Lokman Hekim Sağlık Grubu COVID-19 Önlemleri

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak Covid-19 özelinde aldığımız üst düzey önlemlerle siz değerli misafirlerimize güvenli sağlık hizmeti sunarak şifa kapınız olmaya devam ediyoruz.

 

Radyoloji Ünitelerimizde COVID-19'a Özel Önlemler

"Radyoloji Ünitelerimizde aldığımız COVID-19'a Özel Önlemler ile tanı ve tedavileriniz aksatmada, görüntüleme merkezlerimizden güvenle hizmet alabilirsiniz.

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerimizde COVID-19'a Özel Önlemler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerimizde, COVID-19 kapsamında aldığımız üst düzey önlemlerle siz değerli anne adaylarımıza güvenli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

 

Diş Hekimliği Kliniklerimizde COVID-19 Önlemleri

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak Ağız ve Diş Sağlığı Kliniklerimizde tüm önlemlerimizi almış bir şekilde hastalarımızı güvenle tedavi ediyor ve sağlıklarına kavuşmasını sağlıyoruz.

 

Aldığımız önlemler tüm çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığı içindir. Gerekli görülmesi durumunda bu tedbirlere ek olarak yeni tedbirlerin alınması halinde hastalarımız ve çalışanlarımız bilgilendirilecektir. Salgının kontrol altına alınması ve daha fazla yayılmaması adına bu tedbirlere ve daha fazlasına uymak bir hayati bir gerekliliktir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Unutmayalım ki alacağınız tedbirler koronavirüsden daha güçlüdür.