Pediatrik Cerrahi (Çocuk Cerrahisi)

İlgili Makaleler

İnmemiş testis nedir?

İnmemiş testis erkek çocuklarda en sık rastlanan cinsel organ anomalisidir. Her 100 erkek çocukta 1 görülür.

116219 Kez izlendi

Sünnet Hakkında Merak Edilenler

​Yaz mevsimi yaklaştıkça erkek çocuk anne- babaları için sünnet heyecanı başlıyor. Özellikle okula giden çocuklar için yaz mevsimi sünnet açısından tercih edilen bir dönem oluyor. Bazı aileler çocuğun ileride sünnet ile ilgili herhangi bir endişe taşımaması ve sünnet ile ilgili bir hatırasının olmaması için erken yaşta sünneti tercih ederken, bazı aileler tersine, sünnetin çocuk için önemli bir anı olması gerektiğini düşünüyor ve sünneti daha törensel bir havada yaşamak istiyor.

103823 Kez izlendi

Çocuk Cerrahisi - Çocuklar Yetişkinlerin Minyatürü Değildir

Cerrahi, yaralanma anlamındaki Arapça sözcük olan “cerh” kökünden gelen, ameliyatla ilgili hastalıklarla ilgilenen hekimlik dalıdır ve tıp tarihinin bilinen en eski dallarından biridir.

10225 Kez izlendi

Yeni Doğan Sünneti

8922 Kez izlendi

AKAY HASTANESİ ÇOCUK POLİKLİNİĞİ 7/24 HİZMET VERMEKTEDİR

​Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü, alanında deneyimli kadrosuyla ileri teknoloji ile donatılmış çocuklar için özel tasarlanmış: ​Poliklinikler Acil Servis Yatan Hasta Servisi Yenidoğan Bebek Odası Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Birimlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

16156 Kez izlendi

Çocuk Cerrahisi Nedir?

Çocuk cerrahisi ise sadece çocukların cerrahi hastalıklarının teşhis ve tedavisinde eğitim almış ve deneyim kazanmış, çocuklara cerrahi müdahale için “yasal yetki” almış hekimlerin hizmet verdiği hekimlik dalıdır. Ülkemizde çocuk cerrahisi uzmanı sayısı, diğer dallardaki uzman sayısına göre daha az bulunduğundan ve genel cerrahi, üroloji, kadın hastalıkları ve doğum, göğüs cerrahisi gibi dallarla benzer görev alanları olduğundan yeterince tanınamamaktadır.

23836 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr