Üroloji

Üroloji bilim dalının ilgilendiği hastalıkların başlıcaları; idrar yolu enfeksiyonları, idrar yolu taş hastalığı, iyi huylu prostat büyümesi, prostat kanseri, böbrek kanseri, idrar kesesi kanseri, kadında ve erkekte idrar kaçırma, erkekte üreme bozukluğu (kısırlık), erkekte ereksiyon bozukluğu (sertleşme bozukluğu), idrar yolunun doğumsal anormallikleri…

Üroloji kliniğimizde bahsedilen tüm rahatsızlıklarla ilgili tanısal yöntemler uygulanmaktadır. Kliniğimizde uygulanan başlıca ürolojik tedaviler;

Tanı Testleri:

Tam idrar tahlili, üre, kreatinin, total ve serbest PSA, ultrasonografi, doppler ultrasonografi, IVP, tomografi, MR, uroflowmetry, rezidü idrar ölçümü…

Üroloji kliniğimizde bahsedilen kan, idrar ve görüntüleme yöntemlerinin yanında, idrar yolundan endoskopik (kapalı) yolla biyopsi alınması, prostat biyopsisi gibi girişim gerektiren tanısal yöntemler de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Üroloji kliniğimizde sıklıkla yapılan ameliyatlar;

Açık ve kapalı prostat ameliyatları (TUR, plasma vaporizasyon), açık ve kapalı (Perkütan nefrolitotomi, PNL) böbrek taşı ameliyatları, açaık ve kapalı (endoskopik) üreter taşı ameliyatları, varikosel (mikrocerrahi yöntemi dahil) ameliyatları, böbrek kanseri ameliyatı, idrar kesesi kanseri ameliyatı, prostat kanseri ameliyatı, testis kanseri ameliyatı, hipospadias (idrar deliğinin altta olması) ameliyatları, kadında ve erkekte idrar kaçırma ameliyatları..

Doktorumuza danışmak istediğiniz bilgiler için; halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr

İlgili Makaleler

Erkek Sağlığına Özel Çözümler

Erkek üreme sistemini ve cinsel sağlığını etkileyen tüm problemler için multidisipliner bir anlayışla hareket edilen kliniğimizde tüm sorunlarınız için en modern çözüm yolları sunulmaktadır.

6752 Kez izlendi

ESWL Lokman Hekim Demet Tıp Merkezinde!

Günümüzde oldukça sık rastladığımız böbrek taşı rahatsızlığı, aslında geçmiş dönemlerde de tıp dünyasını meşgul etmiş ve bunun için tedavi yöntemleri aranmıştır.1980’lere kadar böbrek taşı kendiliğinden düşmediği taktirde tek tedavisi açık cerrahi yöntemiydi. ESWL (Extracorporeal Shock Wave Lithotripsie) cihazının bulunmasıyla beraber bu süreç büyük oranda değişti.

10198 Kez izlendi

Kanser Cerrahisinden Fark Ücreti Almıyoruz

Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak erken teşhis edildiğinde kurtulma şansının yüksek olduğu ve tüm Dünya'da önemli cerrahi işlemler arasında yer alan kanser ameliyatlarından fark almıyoruz.

5843 Kez izlendi

ERKEK CHECK UP PAKETİ

Yaşamını her yaşta aynı aktiflikte sürdürmek, vücudunun dengesini korumasına yardımcı olmak isteyen tüm erkekler için önerdiğimiz paket içeriğimiz;

11114 Kez izlendi

Çocuklarda Uykuda İdrar Kaçırma

​Beş yaşın üzerindeki çocuklarda, uykuda altını ıslatma, Enürezis ya da Enürezis Nokturna olarak adlandırılır. 5 yaşından sonra yatak ıslatmaya devam etme oranı %15 civarında olup, bu oran daha sonraki her sene %15’lik bir azalma gösterir ve 15 yaşına gelmiş bir kişide %1-2’lere iner. Genelde erkek çocuklarda 2 kat daha fazla görülür.

15307 Kez izlendi

​GENÇLERİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!

Sağlıklı bir yaşam ve sıkı bir görünüm için spor yapmak, doktorların öncelikli önerileri arasında yer alıyor. Ancak, kaslı ve dikkat çeken bir görüntüye sahip olmak isteyen çoğu erkeğin spor dışında başvurduğu bir diğer yöntem kas gelişimi hızlandıran ilaçlar.

4535 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr