Psikiyatri Kliniği

​Psikolojisi iyi olan bireyin zihinsel faaliyetleri yerine getirebilen, üretken olan, diğer insanlarla ilişkilerini sürdürebilen ve memnun olan, değişikliklere adapte olurken sorunlarla başa çıkabilen bir yapıda olmasını bekliyoruz. Aile içi ve kişiler arası ilişkilerin sağlıklı şekilde devamı için de psikolojisi sağlam bireyler en temel yapıyı oluşturmaktadırlar.

Psikolojik iyilik hali ile fiziksel olarak sağlıklı olma hali oldukça birbiriyle ilişkilidir. Bireyin psikolojisi iyi değilse çeşitli hastalıklarla karşılaşma riski artarken, benzer şekilde mevcut fiziksel hastalıklar da eşlik eden psikolojik rahatsızlıklardan dolayı tedavisi güçleşen ve uzayan hastalıklara dönüşebilmektedir. Özellikle bazı sinir sistemi hastalıklarının, deri hastalıklarının, metabolizma veya endokrinle ilgili bozuklukların öncesinde veya sonrasında psikolojik sorunların eşlik edebildiği bilinmektedir.

Psikolojik yakınmaları olan bireylerin gerekli fiziksel muayenelerinin yapılması, değerlendirilmeleri ve tedavileri bir ekip işidir. Psikiyatri uzmanı ve uzman psikolog tarafından yürütülen ruh sağlığı koruma ve sağaltma çalışmaları daha etkin ve uzun süreli sonuçlar sağlamaktadır.

Lokman Hekim Ankara Hastanemizde güvenilir ve sakin bir ortamda uzman psikoloğumuzla yapacağınız görüşmelerde sorunlarınızı paylaşabilir, gerekli danışmanlık ve psikoterapi hizmetini alabilirsiniz. Ayrıca zeka, kişilik ve diğer gerekli testlerin uygulanması için değerlendirme görüşmesi yapabilirsiniz.

Doktorumuza danışmak istediğiniz bilgiler için;

halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr


İlgili Makaleler

Erkek Sağlığına Özel Çözümler

Erkek üreme sistemini ve cinsel sağlığını etkileyen tüm problemler için multidisipliner bir anlayışla hareket edilen kliniğimizde tüm sorunlarınız için en modern çözüm yolları sunulmaktadır.

6949 Kez izlendi

Televizyon Dost mu Düşman mı?

Çocuklarımıza küçüklükten itibaren yabancılarla konuşmaması gerektiğini öğretiyoruz, ama onu evimizdeki çılgın yabancıya-televizyona- saatlerce emanet edebiliyoruz. Son zamanlarda yapılan araştırmalar çocukların televizyon başında harcadıkları zamanın, uyku hariç diğer tüm etkinliklerden daha fazla olduğunu gösteriyor.

5147 Kez izlendi

Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi

Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.

12484 Kez izlendi

Psikoloji Kliniği

Psikolojisi iyi olan bireyin; zihinsel faaliyetleri yerine getirebilen, üretken olan, diğer insanlarla ilişkilerini sürdürebilen ve memnun olan, değişikliklere adapte olurken sorunlarla başa çıkabilen bir yapıda olmasını bekliyoruz. Aile içi ve kişilerarası ilişkilerin sağlıklı şekilde devamı için de psikolojisi sağlam bireyler en temel yapıyı oluşturmaktadırlar.

11718 Kez izlendi

'HAYIR' Demeyi Öğrenme Zamanı Geldi!

işilerarası ilişkileri düşündüğümüzde belki de en çok yapılan hatalardan biri hayır diyememek, her şeye ve her beklentiye evet demek zorunda olduğumuzu düşünmektir. Aslında bunu çok farkında olmadan yapsak da, zamanla kişilik özelliğimiz haline gelebilir hatta önemli işlerimizi yapmaktan alıkoydurduğu için, zaman kaybettirici bir unsur haline bile gelebilir.

4186 Kez izlendi

Doktorum Google Söyle Bana Neyim Var?

Hani bir meşhur fıkra var; sanala en zor soruyu sorma yarışı düzenlemişler. İngiliz sormuş; 'sanal beş dakikada' cevap vermiş, Alman sormuş; 'sanal on dakikada' cevap vermiş, Fransız sormuş; 'sanal on beş dakikada' cevap vermiş, Rus sormuş; 'sanal yirmi dakikada' cevap vermiş. Bizim Temel'e sıra gelmiş ve muhteşem sorusunu sormuş; sanal bir türlü cevap verememiş.

6433 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr