Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Krup Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Krup ( laringotrakeobronşit ), özellikle 6 ay-3 yaş arası çocuklarda sonbahar sonu, kış ve bahar aylarında görülen, virüslerin yol açtığı bir solunum yolu enfeksiyonudur. Bu dönemlerde salgın şeklinde görülmekte, yarattığı solunum sıkıntısı tablosuyla anne babaları korkutmaktadır.

9999 Kez izlendi

TRT Kent Ankara Radyo

Op. Dr. Tarhun Yosunkaya TRT Kent Ankara'da yayınlanan "Kent Gündemi" programına konuk olmuştur.

4530 Kez izlendi

Lokman Hekim Ankara Seminerler

Op. Dr. Mesut TÜL'den Prostat Semineri ve Diyetisyen Naime AVİLETEN ile Asım BENDERLİOĞLU Ortaokulunda ‘Sağlıklı Beslenme’ Semineri ve Uzm. Dr. Muhammed Aziz SÜTBAŞ'tan Sincan'da İşitme Semineri

8235 Kez izlendi

Çocuklarda Öksürüğe Dikkat

Çocuğunuz özellikle geceleri artış gösteren, boğulurcasına, kabalaşmış bir ses tonuyla, belki de eşlik eden bir ses kısıklığıyla, kuru kuru, sık sık öksürüyorsa tıpta KRUP (akut laringotrakeit yani ani başlayan gırtlak ve soluk borusu üşütmesi) adı verilen soğuk algınlığı türüne yakalanmış olabilir.

6173 Kez izlendi

Bademcik ve Geniz Eti Rahatsızlıkları

Bademcikler (tonsil) ve geniz eti (adenoid), lenfoid doku denilen ve vücudun bağışıklık sisteminde rol oynayan organlardır. Tonsiller yutak girişinde, dil kökünün iki yanında yerleşmişlerdir. Adenoid ise nazofarinks adı verilen ve yutağın üst kısmında yani burun boşluğunun arka tarafında bulunurlar.

5794 Kez izlendi

Endoskopik Kulak Ameliyatları (Minimal invaziv trans - kanal...

Endoskop birçok çeşitli ameliyatları gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. İnsan gövdesinin iç bölümündeki çalışmalarda endoskoplar çok yararlıdır. Gün geçtikçe dokuya uyum sağlayan yeni minimal invasiv cerrahi yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntem hem zaman kaybı hem de maliyet açısından avantaj sağlamaktadır aynı zamanda yara yeri dikişi ve pansumları ile uğraşmak, istirahat süresi gibi durumları da ortandan kaldırmaktadır.

5341 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr