Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten önce yani prematüre olarak dünyaya geldi! Bütün plan ve hazırlıklarınızda değişiklikler yapmaya hazır olun.

107683 Kez izlendi

HPV İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Human papilloma virus (HPV) insanlarda enfeksiyona neden olan bir virüs türüdür. HPV cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en sık karşılaşılanlardan birisidir. Genital bölgeyi enfekte eden HPV, temas yolu ile kolayca yayılır. Bulaşma olduktan sonra gözle görülür bulgular bazen birkaç ay, bazen de birkaç yıl sonra ortaya çıkabilir. Hatta bazen virüs yıllarca hiçbir bulgu vermeden vücutta kalabilir. Aktif genital lezyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir.

36749 Kez izlendi

Bebeğine Hastanemizin İsmini Verdi

Malezyalı Amik Nobahar ve Negin Khodaci çifti, anne ve baba olma sevincini yaşadıkları Akay Hastanesinden memnun kalınca bebeklerine “Akay” ismini verdiler.

27149 Kez izlendi

3 ve 4 Boyutlu (3D/4D)Gebelik Ultrasonografisi

Bebeğinizin İlk Gülümsemesini Görmek İster Misiniz? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi nedir? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi, klasik ultrasonografi tekniği gibi ses dalgaları kullanılan özel bir görüntüleme yöntemidir. 2 boyutlu ultrasonografide elde edilen görüntülerin bilgisayar ortamına işlenerek 3 düzlemde görüntü alınabilmesidir.

22410 Kez izlendi

Anne Adaylarının Yeni Tercihi: Suda doğum

Anne adaylarının yeni tercihi: Suda doğum Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde uygulanan Lamaze yöntemi ile doğum büyük ölçüde anne tarafından gerçekleştiriliyor ve anneye herhangi bir ilaç, ağrı kesici veya suni sancı verilmiyor. Bebek için de hiçbir risk taşımayan suda doğum yöntemi sayesinde rahime giden kan akımı ve oksijen arttığı için doğum olabildiğinden daha kolay gerçekleşiyor.

14249 Kez izlendi

40 YAŞ ALTI KADIN CHECK UP

​Genç yaşları ve cinsiyetleri göz önüne alınarak kadınlara özel oluşturulmuş paket içeriğimiz;

8084 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr