Allerji İmmunoloji

İlgili Makaleler

METAL ALERJİLERİ

Yaşadığımız bu toplumda başarı, elde ettiğimiz ve tükettiklerimizle ölçülmektedir. Toplumun temel dinamikleri yeni, farklı, doğal olmayanı tüketmeyi güdülemektedir. Tüketim arttığında, maruz kaldığımız bu doğal olmayan maddelere karşı vücudumuz kendini korumak için birtakım tepkiler ortaya koymaktadır. Bunun sonucu olarak, zamanla toplumun değişik kesimlerinde çeşitli maddelere karşı duyarlılık gelişmekte; ilaç, gıda metal, solunan çeşitli alerjenlere karşı duyarlılıklar ortaya çıkabilmektedir.

62128 Kez izlendi

İLAÇ ALERJİLERİ

Bilim ve teknolojinin kendini yoğun bir biçimde hissettirdiği günümüzde, artık tedavilerin belirlenmesinde araştırma-geliştirme programlarıyla ilaç endüstrisinin katkısı büyüktür. Bu sektör hemen hemen her hastalık için bir ilaç geliştirmekte ve toplumun hizmetine sunmaktadır. Bu çeşitlilik insanları yaygın olarak gereksiz ilaç kullanmaya yönlendirmiştir. İnsanlar hasta olacakları endişesi ile evlerinde ilaç depolamakta, hem kendileri hem de yakın çevreleri bu ilaçları bilgisizce tüketmektedir.

11526 Kez izlendi

BÖCEK ALERJİLERİ

Yeryüzünün bu eski misafirleri ile ilgili bulunan ilk fosil 407 milyon yaşındadır. Bu ilk canlıların uçma kabiliyetine de sahip olduğu dikkati çekmektedir. Böcekler, hayvanlar aleminin eklem bacaklılar şubesinde yer alan canlılardır. Günümüzde hayvan olarak tanımlanmış bu yaratıkların yüzde sekseni bu sınıfa girmektedir. Böcekler, dünyada en çok tür çeşitliliğine sahip olarak da bilinmektedirler. Milyonu aşkın yaşayan türden bahsedilmekte ve her yıl birkaç bin yeni tür daha tanımlanmaktadır.

8172 Kez izlendi

BESİN ALERJİSİ

İnsanlar dünyada hüküm sürdükleri çağlar boyunca çeşitli bitki ve hayvanlardan elde ettikleri besinlerden gerektiği miktarlarda faydalanmışlardır. Ancak beslenme alışkanlıkları son yüzyılda büyük bir değişim göstermiş; nüfus artışı, gıda tat ve çeşitlerindeki değişiklikler, insanı yaşamak için yemek yerine, yemek için yaşar hale getirmiştir.

5819 Kez izlendi

Kirli Havuz Sağlığımızı Tehdit Ediyor!

Klorlama yapılmış dahi olsa havuz kaynaklı mikroorganizmalar bazı enfeksiyon hastalıklarına yol açabiliyor. Lokman Hekim Etlik Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Safiye Göçer, kirli havuz sularının göz, kulak, sindirim, solunum ve ürogenital hastalıklara neden olabileceği uyarısında bulundu.

4046 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr


Allerji İmmunoloji Alt Expertises