Riskli Gebelik Takibi

İlgili Patolojiler

İlgili Makaleler

3 ve 4 Boyutlu (3D/4D)Gebelik Ultrasonografisi

Bebeğinizin İlk Gülümsemesini Görmek İster Misiniz? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi nedir? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi, klasik ultrasonografi tekniği gibi ses dalgaları kullanılan özel bir görüntüleme yöntemidir. 2 boyutlu ultrasonografide elde edilen görüntülerin bilgisayar ortamına işlenerek 3 düzlemde görüntü alınabilmesidir.

24631 Kez izlendi

Hamileliğe Hazırlık Nasıl Yapılmalı?

Gebelik Öncesinde Neleri Yapmalı, Neleri Yapmamalıyım? Çocuk sahibi olma kararının alınması ve doğuma hazırlık, şüphesiz insan yaşamının en heyecan verici süreçlerden birini oluşturur. Peki, anne adayı için önemli endişe kaynağı olabilen bu dönemin başında nelere dikkat etmeliyiz, neleri yapmalı, neleri yapmamalıyız?

8731 Kez izlendi

Bebek Bakımının Zorluklarını “Hoşgeldin Bebeğim Paketi” İle ...

Anne ve baba olma heyecanını ilk kez yaşayanlar, hastaneden ayrılıp evde bebekle başbaşa kalınca ne yapacaklarını şaşırıyor. Evde bebek bakımında yol gösterecek tecrübeli büyüklerin olmaması korkuları daha da büyütüyor. Bebekteki en ufak bir değişiklik büyük korkulara yol açıyor.

7452 Kez izlendi

Gebelikte Yapılması Gerekenler ve Folik Asit Kullanımı

GEBELİK PLANLIYORSANIZ YAPMANIZ GEREKENLER -Sigarayı bırakmalısınız. -Kilo fazlanız varsa, ideal kilonuza ulaştıktan sonra gebe kalmalısınız. -Jinekolojik muayene olmalısınız ve smear testi yaptırmalısınız. -Ailenizde genetik hastalıklar varsa bunlarla ilgili danışmanlık almalısınız. -Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kansızlık, tiroid hastalığı gibi dahili problemlerinizin olup olmadığını öğrenmek için hekime başvurmalısınız.

6635 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr