Doğum

İlgili Patolojiler

İlgili Makaleler

Bebeğine Hastanemizin İsmini Verdi

Malezyalı Amik Nobahar ve Negin Khodaci çifti, anne ve baba olma sevincini yaşadıkları Akay Hastanesinden memnun kalınca bebeklerine “Akay” ismini verdiler.

27409 Kez izlendi

Anne Adaylarının Yeni Tercihi: Suda doğum

Anne adaylarının yeni tercihi: Suda doğum Lokman Hekim Etlik Hastanesi’nde uygulanan Lamaze yöntemi ile doğum büyük ölçüde anne tarafından gerçekleştiriliyor ve anneye herhangi bir ilaç, ağrı kesici veya suni sancı verilmiyor. Bebek için de hiçbir risk taşımayan suda doğum yöntemi sayesinde rahime giden kan akımı ve oksijen arttığı için doğum olabildiğinden daha kolay gerçekleşiyor.

14503 Kez izlendi

Genital Estetik Ameliyatları

Özellikle vajinal doğum sonrasında vajina da bozukluklar, genişlemeler oluşabilmektedir.Bir çok kişi gerek cinsel ilişki sırasında gerekse estetik açıdan bu durumdan rahatsız olsada utanma, çekinme duygusundan dolayı bu şikayetlerini ifade edememektedir. Bir diğer vajinal estetetik ile ilgili sorun özellikle genç kızlarda görülen genital bölgede iç dudakların büyük veya sarkık olmasıdır. Bu durum yine fiziksel ve psikolojik açıdan birçok sıkıntılara neden olmaktadır.

8897 Kez izlendi

ÇOCUK SAHİBİ OLAMAMAYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Çocuk sahibi olamamak, tıbbi anlamda, herhangi bir korunma yöntemi kullanmaksızın yeteri kadar sıklıkla cinsel ilişki olmasına rağmen 1 yıl içersinde gebe kalınamaması olarak tanımlanmaktadır. Örneğin; bugün çocuk sahibi olmak isteyen 100 çift var ise, bunların ilk ay sadece 15 tanesi gebe kalabilmekte, 6 ay sonunda ise bu rakam 60'a ulaşmakta 1 yıl sonunda ise 85'i gebe kalabilmektedir.

7428 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr