Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Krup Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Krup ( laringotrakeobronşit ), özellikle 6 ay-3 yaş arası çocuklarda sonbahar sonu, kış ve bahar aylarında görülen, virüslerin yol açtığı bir solunum yolu enfeksiyonudur. Bu dönemlerde salgın şeklinde görülmekte, yarattığı solunum sıkıntısı tablosuyla anne babaları korkutmaktadır.

16870 Kez izlendi

TRT Kent Ankara Radyo

Op. Dr. Tarhun Yosunkaya TRT Kent Ankara'da yayınlanan "Kent Gündemi" programına konuk olmuştur.

5117 Kez izlendi

Mikroplu Havuz ve Deniz Suyuna Dikkat!

​Havaların ısınmasıyla havuz mevsimi de açıldı. Klorlama yapılmış dahi olsa havuz kaynaklı mikroorganizmalar bazı enfeksiyon hastalıklarına yol açabilir. Kirli havuz suları göz, kulak, sindirim, solunum ve ürogenital hastalıklara neden olabilir.

9141 Kez izlendi

Lokman Hekim Ankara Seminerler

Op. Dr. Mesut TÜL'den Prostat Semineri ve Diyetisyen Naime AVİLETEN ile Asım BENDERLİOĞLU Ortaokulunda ‘Sağlıklı Beslenme’ Semineri ve Uzm. Dr. Muhammed Aziz SÜTBAŞ'tan Sincan'da İşitme Semineri

9214 Kez izlendi

Çocuklarda Öksürüğe Dikkat

Çocuğunuz özellikle geceleri artış gösteren, boğulurcasına, kabalaşmış bir ses tonuyla, belki de eşlik eden bir ses kısıklığıyla, kuru kuru, sık sık öksürüyorsa tıpta KRUP (akut laringotrakeit yani ani başlayan gırtlak ve soluk borusu üşütmesi) adı verilen soğuk algınlığı türüne yakalanmış olabilir.

7968 Kez izlendi

Bademcik ve Geniz Eti Rahatsızlıkları

Bademcikler (tonsil) ve geniz eti (adenoid), lenfoid doku denilen ve vücudun bağışıklık sisteminde rol oynayan organlardır. Tonsiller yutak girişinde, dil kökünün iki yanında yerleşmişlerdir. Adenoid ise nazofarinks adı verilen ve yutağın üst kısmında yani burun boşluğunun arka tarafında bulunurlar.

6736 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr