Kalp ve Damar Cerrahisi

İlgili Makaleler

Koroner Anjiyografi Nedir?

17100 Kez izlendi

Varis Nedir ?

Toplardamarların düzensiz bir şekilde uzayarak büklümlü genişlemesi ve kıvrımlar oluşturması “varis” olarak adlandırılmaktadır. Latince'de “Varix = Kıvrım yapmış toplardamar” kelimesinden türetilmiştir.

10380 Kez izlendi

SAĞLIĞIN BAŞ DÜŞMANI: SİGARA

Sigara dumanı içinde 4.000' den fazla zehirli madde bulunmaktadır. Boya sökücü aseton, akü yapımında kullanılan kadmiyum, roket yakıtı metanol, çakmak gazı bütan, temizlik maddesi amonyak, fare zehiri, arsenik, öldürücü zehir hidrojen siyanür, naftalin. Bunlar 4000 maddeden sadece birkaç tanesidir. Nikotin ise sigarada bulunan bağımlılıktan sorumlu ana maddedir. Sigarayla ilgili bilmeniz gereken gerçekler şunlar:

9997 Kez izlendi

Sağlıklı ve Uzun Ömrün Şifreleri

Sağlıklı ve uzun bir ömür için öncelikle yaşam alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz ve doktorların önerdikleri testleri düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Uzmanlar “Erken tanı hayat kurtarıyor” diyerek her fırsatta düzenli yapılan testlerin ne denli önemli olduğunun altını çiziyorlar. Aynı zamanda yaşam alışkanlıklarımızda alacağımız basit ama etkili önlemlerle uzun yıllar sağlıklı yaşamamızın mümkün olduğuna dikkat çekiyorlar. İşte sağlıklı ve uzun ömrün şifreleri:

7918 Kez izlendi

Radial (Kol) Anjiografi Nedir? Radial anjiografi sonrası erk...

1980 lerden bu yana yaygın olarak kullanılmaya başlanan koldan anjiografi, Avrupa Kardiyoloji kılavuzlarında da komplikasyon risklerini azaltmak için kasıktan uygulanan anjiografiye tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak vurgulanmaktadır.

6410 Kez izlendi

Kalp kazanmak bizim işimiz!..

Bu alandaki referans kliniklerden biri olan Lokman Hekim Hastaneleri Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği tanı ve tedavideki yüksek başarı oranı ile ön plana çıkıyor. Yenilenen kadrosu ile hizmet kalitesini artıran Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde koroner bypass ameliyatından kalp kapağı operasyonlarına, büyük damar operasyonlarından varis ameliyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir.

6264 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr