İç Hastalıkları (Dahiliye)

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Portör Muayenesi

Portör: Bir insan ya da hayvan bir mikroorganizmayı vücudunda taşıdığı ve başkalarına bulaştırdığı halde kendisinde hastalık belirtileri görülmez, bu kişilere portör denilir. Bu kişilerin besin endüstrisinde çalıştırılması çok sakıncalıdır.

20501 Kez izlendi

Kısa Kısa Diyabet (Şeker) Hastalığı

Şeker hastalığı, vücuttaki insülin hormonunun yeterince üretilmemesinden ya da varolan insülinin yeterince etki gösterememesinden, gerekli hücrelere optimum dağılımın yapılamamasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Genellikle kan şekeri yüksekliği ile seyreder ancak; kan şekerinin düşük olması da farklı bir diyabet hastalığı türüdür.

14870 Kez izlendi

Kemik Erimesi Kabusuna Son

Erken teşhis ile kemik erimesinin yıpratıcı etkilerine karşı korunabilirsiniz.

8069 Kez izlendi

Cep Telefonlarına Dikkat!

Ev ve iş yerlerimizde gün boyu kullandığımız teknolojik ürünler, hayatımızı kolaylaştırmasına rağmen, yanlış veya fazla yararlanıldığında çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyen elektromanyetik alanların oluşmasına yol açar.

8971 Kez izlendi

Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyu yeryüzünün derinliklerinden karbondioksit gazının sürüklemesiyle yeryüzüne çıkan doğal bir içecektir. Oluşumu safhasında kalsiyum, sodyum, bikarbonat, klor, magnezyum, flor, demir ve çinko gibi bir çok minerali içerisinde barındırmaktadır.

6437 Kez izlendi

Uzm Dr Murat Bülent KÜÇÜKAY

Kan Şekeri

5708 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr