Acil Servis

Acil Servis  - Lokman Hekim Sağlık Grubu

ACİL SERVİS, Anında Yardım, Eksiksiz, Profesyonel Sağlık Hizmeti

Lokman Hekim Hastaneler Grubu, sağlık ve hizmet standartlarını en üst düzeye taşıyan bir sağlık kuruluşu olarak öne çıkar. Sağlık, herkesin en önemli varlığıdır ve biz de hastalarımızın acil tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için en üst seviyede bir acil servis hizmeti sunmaya gayret ediyoruz.

 

Acil Servis Nedir?

Acil servis, beklenmedik sağlık sorunlarının anında çözüme kavuşturulduğu ve yaşamı tehdit eden durumların hızla müdahale edilerek tedavi edildiği, çözüme kavuşturulduğu ve bunun için 7/24 sağlık hizmetlerinin verildiği birimlerdir.

 

Uzman Kadro

Acil Servislerimiz, Acil Tıp Uzman doktorları, acil servis deneyimi olan doktorlar, acil tıp üzerine eğitim almış olan paramedikler, hemşireler ve diğer tıbbi profesyonellerden oluşan özenle seçilmiş bir ekiple donatılmıştır. Bu uzman kadro, acil tıbbi sorunları erkenden tanıma ve tedavi etme konusunda eğitim almıştır ve her hasta için en iyi tedaviyi sağlamak için çalışmaktadır.

 

Hızlı ve Etkin Hizmet

Lokman Hekim Hastaneler Grubu Acil Servisleri, hastaların anında tıbbi yardım alabilmesi için 7/24 açıktır. Acil servis ekibimiz, hastaların acil tıbbi ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verir ve gerektiğinde diğer bölümlere yönlendirir. Hızlı ve etkili bir hizmet sunmak, bizim için önceliktir.

 

Triyaj Sistemi

Acil servis, hastalara sağlık hizmet sunmanın yanı sıra en kritik durumları öncelikli olarak ele almaya çalışan ve gerektiğinde diğer bölümlere yönlendirilmesini sağlayan bir araçtır. Bu yönetim ve yönlendirme için Acil servislerde triyaj sistemi kullanılır. Bu sistem, hastaları önceliklendirerek en kritik durumlara hemen müdahale edilmesini sağlar. Kırmızı (acil), sarı (hızlı müdahale gerekli), yeşil (acil değil) kategorileriyle hastaların aciliyet dereceleri belirlenir.

 

·         Kırmızı (Acil): Hayati tehlikesi bulunan hastalar, öncelikle müdahale edilmesi gerekenler olarak kabul edilirler. Bu kategori, örneğin kalp krizi veya ciddi travma gibi durumları içerir.

·         Sarı (Acil değil ancak hızlı müdahale gerekli): Ciddi olmayan ancak hızlı müdahale gerektiren hastalar bu kategoriye girer. Örneğin, orta şiddetteki yaralanmalar veya akut sağlık sorunları bu kategoriye dahildir.

·         Yeşil (Acil Değil): Acil müdahaleye ihtiyaç duymayan hastalar veya tedavi gerektirmeyen durumlar veya danışma ihtiyacı olan hastalar bu kategoriye atanır. Bu hastalar, daha az ciddi rahatsızlıkları olanlar veya muayene ve tedaviyi bekleyebilecek durumda olanlar olabilir. Örneğin, basit bir soğuk algınlığı veya reçete yenileme isteği bu kategoriye dahildir.

 

Hangi Durumlar İçin?

Acil servis, yaşamı tehdit eden durumlar, ani hastalıklar, kaza sonucu yaralanmalar ve acil cerrahi gereksinimler gibi birçok tıbbi durumu değerlendirir. Acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyan herkes, Lokman Hekim Hastaneler Grubu Acil Servisleri'ne başvurabilir.

·         Yaşamı tehdit eden acil durumlar: Kalp krizi, felç, ani solunum güçlüğü, ciddi kanama gibi durumlar hemen müdahale gerektirir.

·         Kaza ve yaralanmalar: Trafik kazaları, düşmeler, kesici-delici alet yaralanmaları gibi kazalara bağlı yaralanmalar acil serviste tedavi edilir.

·         Solunum yolu enfeksiyonları: Solunum yolu enfeksiyonları: Şiddetli öksürük, nefes darlığı, zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları acil tıbbi müdahale gerektirebilir.

·         Alerjik reaksiyonlar: Alerjik şoklar, böcek sokmalarına veya yiyeceklere karşı şiddetli reaksiyonlar acil serviste tedavi edilir.

·         Akut Ağrılar: Şiddetli baş ağrısı, karın ağrısı, sırt ağrısı gibi durumlar, acil servise başvurularak değerlendirilir ve tedavi edilir.

·         Şeker, Tansiyon ve Kalp sorunları: Diyabet krizleri, yüksek tansiyon krizleri ve kalp rahatsızlıkları acil serviste yönetilir

Ambulans Hizmetleri

Hastaların hızlıca hastanemize ulaşabilmesi için, Lokman Hekim Hastaneler Grubu olarak ambulans hizmetlerimiz ile de hizmet veriyoruz. Acil durumlarda ambulanslarımız, hasta transferleri için 7/24 hazır bekler.