Göz Hastalıkları

İlgili Makaleler

8 Soruda çocuklarda göz muayenesi

1-Belirgin bir şikayeti olmayan çocuklarda ne sıklıkla göz muayenesi önerirsiniz? -Çocuklarda 3-3,5 yaşında görme tembelliği yönünden tarama muayenesi yapılmalıdır. -Birinci sınıfta, öğretmen tarafından her iki gözde ayrı ayrı görme keskinliklerine bakılması ve şüphe duyulan çocukların göz muayenesine gönderilmesi gerekir.

25542 Kez izlendi

Kontakt Lens

Kontakt Lens

5531 Kez izlendi

Excimer Lazer ile Gözlüklerinizden Kurtulun

Görme, insanın yaşama zevkini arttıran duyularımızın başında gelir. Görüntü, ışık enerjisi şeklinde göze ulaşır. Gözün ön tarafındaki iki mercekten kırılarak göz arkasına, sarı noktaya odaklanan ışık enerjisi burada elektrik enerjisine çevrilir. Çeşitli düzenlemeler sonrasında sinir lifleri ile santral görme merkezi olarak bilinen beynin arka bölümüne ulaştırılır. Görmenin değerlendirme ve yorumlanmasında beynin birden fazla bölümü görev alır ve sonuç olarak çok değerli görme algısının oluşması sağlanır.

8791 Kez izlendi

Gözaltı Torbalarından Kurtulabilirsiniz!..

Göz kapağı estetiği ameliyatı hakkında bilgi veren Lokman Hekim Hastaneleri Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Mert Demirel, şunları söyledi:

6212 Kez izlendi

ŞEKER HASTALIĞI GÖZE VURUYOR

Lokman Hekim Ankara Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sadık Kavaklı, ‘’10 yıllık şeker hastası bir kişinin gözlerinin arkasında problemler yüzde 50 ihtimalle başlar’’ dedi. Kavaklı, şeker hastalarının yılda en az bir kere göz muayenesi yaptırmalarını önerdi.

5279 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr