Gastroenteroloji

İlgili Makaleler

MİDEMİZDEKİ MİKROP; HELİCOBACTER PYLORİ (H.PYLORİ)

H.Pylori nasıl bulaşır ? Bu güne kadar nasıl bulaştığı konusunda kesin kanıtlar yoktur.Bununla birlikte fekal oral veya oral yolla bulaştığı düşünülmektedir.

259568 Kez izlendi

Bronkoskopi - Kolonoskopi- Endoskopi Nedir ?

Ucunda ışık olan endoskopik bir kamera ile solunum yollarının direkt olarak incelenmesine bronkoskopi denir. Birçok akciğer hastalığının teşhisinde ve bazen tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Deneyimli ve uzman hekimler tarafından ağız veya burun yoluyla hava yollarına girmek suretiyle uygulanır.

26977 Kez izlendi

Mide Yakınmalarını Önemseyin

​Karnın üst orta kesimindeki ağrı, halsizlik, iştahsızlık ve özellikle geceleri ortaya çıkan mide yakınmaları ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

7019 Kez izlendi

Ağza Gelen Acının Nedeni Reflü Olabilir

​Reflü, toplumun önemli bir bölümünde görülen bir sağlık sorunudur. Hastalık, asitli mide içeriğinin yemek borusuna kaçması ve asidin burada tahriş edici etkisiyle başlar ve yemek borusunda hasar yapmasıyla devam eder. Hastaların bir kısmında şikâyetler hafiftir ve beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi veya ilaçların kullanılmasıyla kontrol altına alınır.

5953 Kez izlendi

Yaz Yaklaşıyor Su Tüketimini Artırın

Vücudumuzun su ihtiyacı mevsimden mevsime değişmekle birlikte, toplumumuzun tükettiğinden fazla olduğu muhakkaktır. Özellikle sıcakların hissedilir derecede artış gösterdiği mevsimlerde su ihtiyacı biraz daha fazladır. İnsanlarda yaş küçüldükçe su ihtiyacı ve vücudun su oranı artmaktadır.Yeni doğan da ortalama vücud suyu % 80 civarındadır. Bu oran giderek azalmakla birlikte erişkinde ancak %60-70 ler civarına kadar iner.

4794 Kez izlendi

Ramazanda Uyku Saatini Öne Çekin Rahat Edin

Ramazan ayında sahura kalkmak ve yemek alışkanlıklarının değişmesinin uyku düzenininizi bozabilir. Ramazanda uyku saatlerinin öne çekilmesi oruç tutan kişileri rahat ettirecektir.

3684 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr