Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten önce yani prematüre olarak dünyaya geldi! Bütün plan ve hazırlıklarınızda değişiklikler yapmaya hazır olun.

130750 Kez izlendi

HPV İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Human papilloma virus (HPV) insanlarda enfeksiyona neden olan bir virüs türüdür. HPV cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en sık karşılaşılanlardan birisidir. Genital bölgeyi enfekte eden HPV, temas yolu ile kolayca yayılır. Bulaşma olduktan sonra gözle görülür bulgular bazen birkaç ay, bazen de birkaç yıl sonra ortaya çıkabilir. Hatta bazen virüs yıllarca hiçbir bulgu vermeden vücutta kalabilir. Aktif genital lezyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir.

72971 Kez izlendi

Bebeğine Hastanemizin İsmini Verdi

Malezyalı Amik Nobahar ve Negin Khodaci çifti, anne ve baba olma sevincini yaşadıkları Akay Hastanesinden memnun kalınca bebeklerine “Akay” ismini verdiler.

27756 Kez izlendi

3 ve 4 Boyutlu (3D/4D)Gebelik Ultrasonografisi

Bebeğinizin İlk Gülümsemesini Görmek İster Misiniz? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi nedir? 3D ve 4D gebelik ultrasonografisi, klasik ultrasonografi tekniği gibi ses dalgaları kullanılan özel bir görüntüleme yöntemidir. 2 boyutlu ultrasonografide elde edilen görüntülerin bilgisayar ortamına işlenerek 3 düzlemde görüntü alınabilmesidir.

24628 Kez izlendi

HPV nedir?

HPV (Human papilomavirus) virüsü, daha çok cinsel yolla bulaşan ve kadınlarda genital bölge ve mukozalarda enfeksiyon yapabilen, condyloma acuminatum, adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan ve servikal kanserle ilişkili olduğu kesin olarak saptanmış bir virüstür.HPV nin 100 civarında türü vardır.

15796 Kez izlendi

40 YAŞ ALTI KADIN CHECK UP

​Genç yaşları ve cinsiyetleri göz önüne alınarak kadınlara özel oluşturulmuş paket içeriğimiz;

9181 Kez izlendi

Paylaş

Lokman Hekim Hastaneler Grubu


Sabit hat: 444 99 11
E-posta: halklailiskiler@lokmanhekim.com.tr