ÜROLOJİ CHECK UPLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-07-31 13:55:15
Görüntü Sayısı: 5536

ÜROLOJİ CHECK UP

Tüm yetişkin erkekler için önerdiğimiz paket içeriğimiz;

ÜROLOJİ CHECK UP

Tüm yetişkin erkekler için önerdiğimiz paket içeriğimiz;

-Üroloji Muayenesi

-Üriner USG

Üriner USG idrar kesesinde ve böbrekte normal dışı kitle, taş, hacim değişikliği olup olmadığını kontrol etmek amacıyla yapılır. Bu tetkikle sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarının sebebi de anlaşılabilir. Uygulama için İdrara sıkışık olunması gerekir.

-DÜSG (Direkt Üriner Sistem Grafisi)

Tüm üriner sistemin (böbrekler, her iki üreter ve idrar torbaları) görüntülenmesi amacıyla yapılır. Sırt üstü yatılarak yapılan bir çekimdir.

-TİT (Tam İdrar Tahlili)

İdrar yolu enfeksiyonu ve böbrek hastalıklarını teşhis etmek ve değerlendirmek için yapılan laboratuvar testidir. Vücuttan atılan maddelerin yoğunluğuna, akyuvar, alyuvar ve bakteri gibi canlı hücreler ve idrar yolu taşına işaret edebilecek maddelere bakılır.

-Üre

ÜRE, vücuttan atılması gereken zararlı maddeler arasındadır. Proteinli gıdaların sindirilmesi sonrası oluşur. Böbrekler tarafında süzülerek idrar şeklinde dışarı atılamıyorsa kanda birikerek vücut için toksik etki yaratır.

-Kreatin

Kreatinin testi kandaki ve idrardaki kreatinin miktarını ölçer. Normal çalışan bir böbrek kreatinini kandan yeterli miktarda süzebilir, ancak böbrek fonksiyonları bozulduğunda böbreğin kreatinini de filtre edebilme kabiliyeti azalır.

-Tam Kan

Genel sağlık durumunuzu değerlendirmek ve geniş bir yelpazede bozuklukları tespit etmek için kullanılan bir kan testidir. Tam kan sayımında aslında bir çok test bir arada yapılır.

-Sodyum (Na)

Kasların ve sinirlerin normal fonksiyonlarını sürdürmeleri için gereli olan sodyum tüm vücut sıvılarında bulunur. Sodyumun dengeli seviyede olup olmadığını anlamak için yapılır.

-Potasyum (K)

Vücuttan böbrekler aracılığı ile atılan potasyumun yüksek çıkması özellikle kalp için büyük risk oluşturur.

-PSA (Total)

  • İdrar basıncının ve kalınlığının azalması,
  • İdrarı başlangıcında güçlük, başlarken bekleme
  • Kesik kesik idrar yapma, sonunda damlama,
  • İdrarı tam boşaltamama hissi,
  • İdrarda kan,
  • Sık idrar yapma (gündüz ve gece),
  • Ani idrar yapma isteği,
  • İdrar yaparken yanma hissi gibi belirtiler prostat büyümesine sorununun göstergeleridir. Bu belirtiler olmasa bile kan değerlerinde psa yükselmesi bazı hastalıklar için düzenli takibi gerektirir.

Sadece 99 TL olan paket içeriğimiz hakkında detaylı bilgi almak ve randevu için numaramız 0505 183 67 92


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 5536 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler