Çocuk Cerrahi Nedir?Op. Dr. Tuba Dikmen Oluşturuldu: 2017-06-12 06:02:41
Görüntü Sayısı: 9375

Çocuk Cerrahi Nedir?

Çocuğunuzun ameliyat gerektiren bir hastalığı veya yaralanması varsa, çocuk cerrahı çocuğunuzu tedavi etme deneyim ve niteliklerine sahip kişidir. Çocuk cerrahları tarafından görülen cerrahi problemler genellikle yetişkinler veya genel cerrahlar tarafından görülen cerrahi problemlerden oldukça farklıdır. Çocuk cerrahisinde özel eğitim önemlidir.

Çocuk Cerrahi Nedir?

Çocuk cerrahları, yenidoğan döneminden ergenlik çağına kadar olan çocukları tedavi etmektedir. Çocukların medikal ve cerrahi bakımının kendine özgü niteliklerini, ileri eğitim ve pratik deneyimden öğrenirler.

Çocuk cerrahları:

  • İnmemiş testisleri, fıtıkları, hidrolizi ve varikoselleri içeren çocukluk ve ergenlik dönemindeki kasık anormalliklerini
  • Doğum kusurlarının cerrahi onarımını
  • Ameliyat gerektiren ciddi yaralanmaları
  • Tümörlerin teşhisi ve cerrahi bakımı
  • Transplantasyon işlemleri
  • Endoskopik işlemleri
  • Çocuklar için diğer tüm cerrahi işlemleri yaparlar.

Çocuk Cerrahları - Çocuklar İçin En İyi Bakım

Çocuklar sadece küçük yetişkinler değildir. Onların canını neyin rahatsız ettiğini söyleyemezler. Tıbbi soruları her zaman cevaplayamazlar ve tıbbi bir muayene sırasında daima sabırlı ve yararlı olamazlar. Çocuk cerrahları, çocukları rahatça nasıl inceleyeceklerini ve tedavi edeceğini bilirler.

Ayrıca pediyatrik cerrahlar, özellikle çocuklar için tasarlanmış ekipman ve tesisleri kullanmaktadır. Çoğu çocuk cerrahisi, çocuklarla birlikte düzenlenir ve süslenir. Buna, çocuklar için oyuncaklar, videolar ve okuma materyalleri bulunan muayene odaları ve bekleme salonları da dahildir. Bu, çocuğunuz için rahat ve tehdit oluşturmayan bir ortam yaratmaya yardımcı olur.Bu yazı Op. Dr. Tuba Dikmen tarafından yazıldı ve 9375 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler