Evde Sağlık ve BakımLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-02-09 12:01:09
Görüntü Sayısı: 15200

Evde Sağlık ve Bakım

Evde sağlık ve bakım uygulamasını başlatan Lokman Hekim Hastaneleri, “şifa kapınız” sloganını evlere de taşıdı. İki uzman doktor ve dört hemşirenin 7/24 görev yaptığı Lokman Hekim Evde Sağlık ve Bakım Birimi, evinde tedavi görmek isteyen özellikle yaşlı ve engelliler başta olmak üzere tüm hastaların yoğun ilgisini görüyor.


Evde Sağlık ve Bakım

Lokman Hekim Hastaneleri, dünyada hızla yükselen bir eğilim olan sağlığın ve bakımın evde yönetilmesi hizmetini hayata geçirdi.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Yakut, "Lokman Hekim Evde Sağlık ve Bakım Birimi" ile vatandaşların kendi istediği ortamda sağlık hizmetine ulaşabilmesine imkan sağlandığını belirterek, ‘’Lokman Hekim Hastaneleri’nin kadrosu ile hizmet veren Evde Sağlık ve Bakım Birimi, tüm tıbbi gereksinimlerin evde karşılanmasının yanı sıra bakım hizmetlerinin de uygun koşullarda sağlamasına imkanı sunuyor’’ dedi.

KENDİ EVİNDE SAĞLIK

Uzm. Dr. Ali Yakut, gelişen teknoloji ile birlikte daha önce sadece hastanede uygulanabilen pek çok tedavi yönteminin evde de uygulanabilmesinin “Evde Sağlık ve Bakım Birimleri”ni ön plana çıkardığının altını çizdi.

Yakut, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Yeni bir kavram olan Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde veya herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde hizmet veriyor. Bu hizmeti, kişilerin yaşadıkları ortamda profesyonel bir kadromuzla sunuyoruz. İnsanın kendisini en rahat hissettiği yer evidir. Ev ortamının rahatlığı ve çevredeki aile bireylerinin varlığının getirdiği psikolojik ve moral avantajlar hastanın iyileşmesine olumlu katkılarda bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok hasta evinde kalarak tedavi olmayı tercih etmektedir. Hastalara, aileleri ile yaşadıkları kendi ortamlarında sağlık ekibimiz tarafından, tüm tıbbi gereksinmelerini karşılayacak şekilde sağlık ve bakım hizmetlerini uygun koşullarda sağlıyoruz.’’

DOKTOR VE HEMŞİRE EVİNİZE GELSİN

Uzm. Dr. Ali Yakut, Lokman Hekim Hastaneleri Sağlık ve Bakım Birimi ile pratisyen ve uzman doktor muayenelerinin evlerde gerçekleştirildiğini, hastanın doktor tarafından düzenli aralıklarla kontrolü ve takibinin yapıldığını, bunun dışında 7 gün 24 saat tıbbi danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti verildiğini söyledi.

Yakut, birim aracılığı ile evde diş muayenesi ve tedavisinin yanı sıra fizyoterapi ve refakat hizmetlerinin de sunulduğunu kaydetti.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Yakut, birimdeki hemşirelik hizmetlerini ise şöyle sıraladı:

- Evde planlı hemşire bakımı (12-24 saat olarak)

- Reçeteli enjeksiyon uygulamaları

- Serum takılması ve takibi

- Mide ve idrar sondası takılması ve çıkarılması

- Pansuman, yara bakımı

- Hasta ve hasta yakını eğitimi ve bilgilendirme

- Gebelik dönemi takibi

- Yeni doğan bebek ve lohusalık dönemi bakımı

- Yeni doğan sarılığı tedavisi ve aşılama

NEDEN EVDE SAĞLIK VE BAKIM?

- Sağlık hizmetini ayağınıza getirir.
- Kişiye özel bakım sağlar
- Bireye kesintisiz ve periyodik bakım planı sunarak, iyileşmeyi hızlandırır.
- Hasta ve yakınlarına bakım konusunda eğitimi içerir
- Bireyin ve ailenin mahremiyetini korur
- Hasta yakınlarının tükenmişliklerini asgariye indirir
- Kesintisiz ve kaliteli hizmet sağlar

EVDE SAĞLIK VE BAKIM HİZMETLERİNE NASIL BAŞVURABİLİRİM?
Hasta ya da yakınları 4449911 (Dahili 1186) numaralı telefonlardan, 0555 969 30 60 whatsapp hattımızdan veya “Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri Birimine” bizzat müracaat ederek randevu başvurularını yapabilirler.Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 15200 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...