Kardiyoloji Check UpLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-11-22 00:00:00
Görüntü Sayısı: 11195

Kardiyoloji Check Up

Kardiyoloji Check Up

KARDİYOLOJİ MUAYENESİ

EKOÖzellikle kalbin kapak ve duvar hareketleri hakkında önemli bilgiler veren test
EKGKalp hastalığı şikayeti olan hastaların veya kalp hastalığı açısından risk taşıyan hastaların değerlendirilmesi amacıyla yapılmaktadır
TOTAL KOLESTROLKandaki total kolesterolün normal düzeyde olup olmadığına bakılır
LDL KOLESTROLLDL kötü kolesteroldür. HDL ise iyi kolesteroldür. Atardamarlarda katman birikimine ve tıkanmalara neden olan LDL kolesterol türüdür.
HDL KOLESTROL
TRİGLİSERİDKanımızda bulunan ve yükselmesi damarları tıkayan trigliserid oranına bakılır
GLUKOZDiyabetin (şeker hastalığı) tarama, tanı ve takibinde kullanılır
HEMOGRAMKansızlık başta olmak üzere çeşitli kan hastalıkları ve pek çok diğer hastalığın tanısında kullanılır
TSHTiroid bezi hastalıkları ve tiroid hastalıkları tanısında kullanılır
KREATİNİNBöbrek fonksiyonlarının değerlendirilmesinde kullanılır

Boyun Damarları Kontrolü:

Boyun bölgesinde bulunan ve beyne kan götüren en önemli damarlar tıkanıklıklara karşı kontrol edilir. Bu damarlarda daralma ya da tıkanma beyne kan gidişini azaltabilir ya da darlık bölgesinden beyne pıhtı atarak felce yol açabilir.

Image result for carotis

Kasık Damarları Kontrolü:

Göbeğin biraz yukarısından kasığa kadar uzanan bölgede yer alan bacaklarımızın ana damarlarıdır. Bu bölgedeki tıkanmalar genellikle aşırı sigara içimine bağlıdır. ateron plağı nedeni ile damar içinde daralma ve bir süre sonrada tıkanma şeklinde seyreder. Giderek artan daralma günün birinde damarın tam tıkanması ile sonuçlanır. Tıkanıklığın daha aşağılarında kan akımı ve basıncı azalır ve bu durumda dokular beslenemediği için şikayetler oluşur.

Abdominal Aort Kontrolü:

Abdominal aort ya da aorta karındaki ana atardamarımızdır. Damar yapısındaki bozulmalar daha çok sigara içenlerde, şeker hastalarında, daha önce gelişen pıhtıların kalıntıları olması, damarı tutan hastalıklar ve tümörlere bağlı olarak da gelişebilir. Erkeklerde daha sık görülür. Yılda bir defa kontrol edilmesi hastalıkların erken tanısında önemlidir.

Kalp damar hastalıkları düzenli olarak kontrollerini yaptıranlarda çok erken teşhis edilebilir. Kardiyoloji check up paketimiz ile sevdiklerinizle daha uzun zaman geçirmenin ilk adımını atabilirsiniz.

Bu check up paketini sadece 169 TL'ye Demet Tıp Merkezimizde yaptırabilirsiniz.

Tüm bu testleri ve çok daha fazlasını da içeren https://lokmanhekim.com.tr/bulletin/2894-altin-che... paketimizi incelemeyi de ihmal etmeyin.

Detaylı bilgi ve randevu için numaramız 0505 183 67 92Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 11195 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler