Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon UygulamalarıLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-12 07:09:40
Görüntü Sayısı: 13166

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları

Kas Sinir Hastalık ve Yaralanma Rehabilitasyonu

Kasların doğumsal veya sonradan bozukluklarında fonksiyonunu düzeltme amaçlı hem rehabilitasyon; hem de eğitim.

Omuz ve Sırt, Kulunç Ağrıları

Omzu hareket ettiren bağlarda meydana gelen yırtılma, hasar, sıkışmalar ile omuz eklemi kapsüliti kişinin yaşantısını çok etkileyen, eklem hareketlerinde kısıtlılığa ve dayanılmaz ağrılara neden olur. Sırt ve kulunç ağrıları bayanlar başta herkesi etkiler.

Tedavisi: Fizik Tedavi-Egzersizi-Eğitim. Gerekirse enjeksiyon ve kuru iğne yapılır.

Bantlama (Kinezyotaping)

Eklemlere, kaslara, tendonlara destek amacı ile bazen spazmda, bazen zayıflıklarda, eklem bozukluklarında destekleyici olarak kullanılır.

Sinir Sıkışmaları

En çok el bileğinde, daha az kalça, dirsek ve boyun bölgesinde meydana gelen sinir sıkışmalarında ciddi uyuşma-karıncalanma-ağrılar olur. Tedavisi cerrahi dışında Fizik Tedavi ve enjeksiyon uygulamaları iledir.

Protez Ameliyatları Rehabilitasyonu

Protez operasyonları öncesinde kişi ağrı nedeni ile eklemini kullanmadığından kas zayıflıkları ve ağrıları gelişir. Ameliyat sonrasında ise kişi kullanmadığı için ek zayıflıklar; bunlara bağlı kısıtlılıklar gelişir. Uygun rehabilitasyon ile normal hayata dönüşün hızlandırılması mümkün!

Tendon Hastalıkları Rehabilitasyonu

Omuz, ayak bileği, el tendonlarının zorlanma, iltihap ve yaralanmalarında; cerrahi yapılır ise sonrasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile çok iyi sonuçlar alınır.

Kuru İğne Tedavisi

Kas ve sırt-kulunç ağrılarında; Fizik Tedaviye ek olarak, ilaç vermeksizin tedavi edici iğne şeklidir. Uygulanan tedavinin daha uzun süre etkili olmasını sağlar. Sorunun tamamen ortadan kaldırılmasına olanak verir. Hastanemizde profesyonel anlamda yapılır.

Ultrason ve Skopi Eşliğinde Eklem-Bel-Boyun Enjeksiyonları

Yapılan çalışmalar eklemlere, kistlere, bele uygulanan birçok enjeksiyonun aslında gereken yere gitmediğini göstermektedir. Hastanemizde gereken hastalarda bu işlemler görerek yapılmaktadır. Böylece, ilaç doğru yere gitmekte, daha iyi sonuçlar alınmaktadır!

Ozon Tedavisi

Uzun süredir yara tedavisinde kullanılan ozondan son yıllarda vücuda verilerek yararlanılmaya çalışılmaktadır.

Ozon dokulara oksijen salınımı, enerji kaynakları üretimini ve doku hasarını azaltan maddelerin salınımını arttırarak etki yapmaktadır.

PRP

Trombositler insan kan elemanlarındandır. Son yıllarda yaraların iyileşmesinde, kıkırdak ve kemik hasarlanmalarında, tendon yaralanmalarında kullanılmaya başlanmışlardır. İnsanın kendi kanından cihaz aracılığı ile elde edilen trombositler istenen bölgeye verilerek tendon, kemik veya yara iyileşmesinde kullanılmaktadır. Buna PRP uygulaması adı verilmektedir.


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 13166 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler