Kalp kazanmak bizim işimiz!..Lokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-11 12:26:24
Görüntü Sayısı: 5950

Kalp kazanmak bizim işimiz!..

Bu alandaki referans kliniklerden biri olan Lokman Hekim Hastaneleri Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği tanı ve tedavideki yüksek başarı oranı ile ön plana çıkıyor. Yenilenen kadrosu ile hizmet kalitesini artıran Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde koroner bypass ameliyatından kalp kapağı operasyonlarına, büyük damar operasyonlarından varis ameliyatlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir.

Kalp kazanmak bizim işimiz!..

Tüm açık ve kapalı kalp-damar ameliyatlarının yapılabilmesi için gelişmiş teknik alt yapı ve donanıma mevcut olan Kliniğimiz, tüm dahili bölümler ve yoğun bakım ünitesi ile koordinasyon içinde çalışmaktadır.

KALP-DAMAR CERRAHİSİ EKİBİ YENİLENDİ

Yüksek İhtisas Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra Lokman Hekim Ailesi’ne katılan Doç. Dr. Mahmut Mustafa Ulaş ve ekibi ile yenilenen Kalp ve Damar Cerrahisi Kliğini, “teknoloji”, “ekip çalışması” ve “deneyim”i birleştirerek hastalara “şifa kapısı” oldu. Hastaları mümkün olan en kısa sürede normal yaşantılarına döndürmeyi hedeflediklerini belirten Doktor Ulaş ekip çalışmasına vurgu yaptı. Ulaş, “Anestezi, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi'nden oluşan invaziv grubumuz, hemşirelerimiz, teknisyenlerimiz ve diğer çalışanlarımız ile olası durumlara en hızlı ve doğru şekilde müdahale ediyoruz” dedi.

7/24 HİZMET

Lokman Hekim Hastaneleri’nde özellikli kalp ameliyatları dahil olmak üzere tüm açık ve kapalı kalp-damar ameliyatlarının yapılabilmesi için gelişmiş teknik alt yapı ve donanımın mevcut olduğunu hatırlatan Ulaş, hizmet verdiği Lokman Hekim Sincan Hastanesi hakkında şu bilgileri verdi:

“Hastanemiz 17.482 metrekare kapalı alana sahip ve 164 yatak kapasitelidir. 8 katlı hastanemizde 6 tam teşekküllü ameliyathane, özel ve suit oda seçenekleri mevcuttur. İleri medikal teknoloji ile donatılan hastanemiz, çatısındaki helikopter pisti sayesinde hava ambulansıyla gelen hastalara da şifa sunmaktadır. Hastanemiz, sağlık çalışanı kadrosu ve teknolojik ekipmanlarıyla 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.”

YÜKSEK BAŞARI ORANI

Doktor Ulaş, Lokman Hekim Sincan Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde koroner bypass ameliyatları, kalp kapakçık ameliyatları, kapak onarımları, stent yerleştirilmesi, erişkinlerde konjenital cerrahi, aort cerrahisi, çeşitli damar yaralanmaları ve damar cerrahisi, anevrizma ameliyatı, lazerle varis operasyonu gibi özellikli ameliyatların çok yüksek başarı oranı ile yapılabildiğine dikkat çekti. Ulaş, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası takiplerinin de uzman doktorlar tarafından titizlikle yapıldığını söyledi. Göğüste ağrı, yanma, performans düşüklüğü, nefes darlığı gibi şikâyetleri olanları uyaran Ulaş, “Böyle durumlarda mutlaka bir Kardiyolog ya da Kalp ve Damar Cerrahı’na görünmek gerekir” diye konuştu.

13 Kasım 2012


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 5950 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler