İnatçı Yağlara Liposuction İle ÇözümLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-11 07:08:58
Görüntü Sayısı: 7467

İnatçı Yağlara Liposuction İle Çözüm

Liposuction ile daha kısa sürede, daha küçük bir girişimle ve genel anesteziye gerek kalmadan bölgesel incelme sağlanabiliyor. Lokman Hekim Sincan Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mesut TÜRKER, özellikle bayanların son yıllarda büyük ilgi gösterdiği “liposuction” yönteminin bir kilo verme yöntemi olmadığını bilertirken, “Ne kadar diyet yaparsam yapayım, şu bölgedeki yağlarımdan bir türlü kurtulamıyorum” diyen kişiler için en uygun seçeneğin liposuction olduğunu sölyedi.

İnatçı Yağlara Liposuction İle Çözüm

İnatçı Yağlara Liposuction İle Çözüm

Liposuction ile daha kısa sürede, daha küçük bir girişimle ve genel anesteziye gerek kalmadan bölgesel incelme sağlanabiliyor. Lokman Hekim Sincan Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mesut TÜRKER, özellikle bayanların son yıllarda büyük ilgi gösterdiği “liposuction” yönteminin bir kilo verme yöntemi olmadığını bilertirken, “Ne kadar diyet yaparsam yapayım, şu bölgedeki yağlarımdan bir türlü kurtulamıyorum” diyen kişiler için en uygun seçeneğin liposuction olduğunu sölyedi. TÜRKER, sistemin uygulanışı ile ilgili şu bilgiyi verdi:

“Sorunlu bölge belirlenir ve liposuction o bölgeye uygulanır. Liposuctiondan sonra o bölgede yağ hücreleri sayıca azalacağından dolayı o bölge eskisi gibi orantısız biçimde şişmanlamayacaktır.”

“Bir bölgede eğer yağ hücre sayısını azaltabilirsek, erişkin çağda yağ hücreleri sayıca artamadığı için o bölge artık eskisi gibi şişmanlayamaz” diyen TÜRKER, şunları söyledi:

“Liposuction, genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Özel bir sıvı, yine özel bir makine yardımı ile sorunlu bölgeye verilir. Sıvı etkisini gösterdikten sonra negatif basınçla sıvı içerisine karışmış yağ doku aspire edilir. İşlem yeterli düzeye ulaşılıncaya kadar devam eder. Liposuction yapılırken doğallıktan uzaklaşmak sıkıntılı durumlar doğurabilir. Çok fazla inceltilen ciltaltı yağ dokusu, dalgalı bir cilt yüzeyine neden olabilir. Bu işlemi engellemek için uygun yöntem ile uygun kanüller ile yüzey dokuyu koruyarak işlemi yapmak gerekir. Operasyondan sonra hastaya uygun bir korse giydirilir ve hasta yürüyerek evine dönebilir. İki-üç gün sonra da aktif çalışma hayatına katılabilir.”

Op. Dr. Mesut TÜRKER

24 Mayıs 201


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 7467 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler