Genç Görünen Yüzün SırrıLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-11 07:05:18
Görüntü Sayısı: 7475

Genç Görünen Yüzün Sırrı

Ameliyatsız Çözümler: Hem genç görüneyim (herkesler beni hayran hayran süzsün), hem de ameliyat olmadan olsun (şimdi ağrı-acı, pansuman vb ne gerek var) öyle mi? Tamam kabul. Efendim şurası bir gerçek ki ameliyatsız çözümler olduğu kadar olur. Yani probleminizi ya kamufle eder veya kısmen çözer.

Genç Görünen Yüzün Sırrı

Genç görünen yüzün birinci sırrının göz etrafı olduğunu biliyor musunuz? Göz etrafının en erken ve yoğun problemi özellikle kaz ayakları ve kaş çatma çizgisi gibi kırışıklıklardır. En mükemmel çözüm botoks uygulamasıdır. Çünkü bu kırışıklar dinamik dediğimiz kırışıklık olup mimik kullanmakla oluşur. Botoks mimikleri azaltır ve dengeler. Yılda 2 kez yapılmalıdır. Botoks konusunda diyeceğim tek şey ciddi bir ilaç olduğu ve uzman ellerde yapılması gerektiğidir.

Botoks yapılmasına rağmen özellikle derinleşmiş kırışıklık çizgileri tam düzelmeyebilir. Bu nedenle buralara dolgu yapılması çizgilerde düzelme sağlar.
Göz etrafına dermaroller-dermapen uygulaması, mezoterapi, PRP ve lazer diğer ameliyatsız çözümlerdendir.
Çoğu kez yukarıda bahsettiğim yöntemler kombine olarak yapılır ve daha iyi sonuçlar elde edilir.

2-KAŞIN KUYRUĞU

Efendim dananın kuyruğunun koptuğu yer kaşın kuyruğudur. Nasıl mı?

Göz etrafında kaşın pozisyonu kırışıklıklardan sonra ikinci sırada gelir. Kaşın kuyruğu ne kadar düşükse o kadar mahcup, yorgun, üzgün ve yaşlı bir görünüm oluşur. Kaşın kuyruğu düştükçe üst göz kapağı gevşekliği artar. Kaşın kuyruğu normalden yükseldikçe bu kez şaşkın, korkmuş ve sinirli bir ifade oluşur. Oldukça sıradışı olan bu görünüm bazen izleyene komik bile gelebilir.
Peki nedir bu kaşın kuyruğunun normali?
Kaşın baş kısmına göre kuyruk aynı seviyede veya hafif yüksek olmalıdır. Kaşın ortası göz yuvarlağının oturduğu kemik sınırdan yarım santim yüksek olmalıdır.
Pek mutlu bir haberim var size. Kaşın pozisyonu botoksla istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Pek tabi ki sadece uzman ellerde efendim.
Kalıcı olsun diyenlere lokal anestezi ile kaş askılama yapmaktayız.

3-KAŞLA KİRPİK ARASI

Ne var ki kaşla kirpik arasında?
Kaşın bitimine hemen alt bölgesindeki deri hafifçe dolgun ve gergin olmalı, üst göz kapağının başladığı yere kadar konveks (tümsek) seyretmelidir. En derin yerden keskin bir dönüş yaparak üst göz kapağına ulaşmalıdır. ( burası en çukur olarak görülen yer-üst göz kapak çizgisi ). Yine hafif bir tümseklik yaparak üst göz kapak derisini oluşturmalı ve kirpiklere kadar ulaşmalıdır.
Normali-güzeli-genci böyle görünür. Anormal olanı nasıl anlayacağız derseniz aşağıdaki testi yapınız:
Şimdi farını-eyelinerını süremez hale gelmişsen, farını aşağı sürüp sonra kaşında görüyorsan üst göz kapağın gevşemiş demektir.
En ideal çözüm göz kapağı estetiğidir.

4-DUDAKLA ÇENE ARASI

Marionette çizgisi!

Tanım: Dudak köşelerinden çene altına uzanan derin çizgi.
Bebeklerde, gençlerde ve genç görününlerde (genç hissedenlerde değil ) bu çizgi yoktur sevgili dostlar.
Şimdi eğer bu çizginiz oluşmuş ise, ne yapıp edip bu çizgiden kurtulmak iyi olur. Dolgular faydalıdır ve kullanılır. Çok derin çizgilere dolgu yetmez ve yüz germe tarzı ameliyatlar gerekir.
Bu çizgi dudak köşesini aşağı hareket ettiren kaslar ve yanak sarkması nedeni ile oluşmaktadır. Ağız köşesi aşağı dönük insanlarda daha sık görülür ve mutsuz, üzgün, bıkkın, memmuniyetsiz bir ifadeye neden olur. Yaşlı gösterdiğini zaten biliyoruz. O nedenle düzeltilmesini mutlaka öneriyorum.

5-ALT ÇENE ÇİZGİSİ

Çene ucundan kulak memesine doğru uzanan uzun çizgi normalde gergin bir yay halindedir ve önden bakıldığında çenenin V şeklinde olmasını sağlar. Bu üçgen görünüm genç görünmenin sırrıdır. Bu yayda gevşeme insanı yaşlı gösterir. Burada yağ dokususun yer değiştirmesi ile bir kabarıklık oluşur. Bu bölgeyi düzeltmeye yönelik olarak basitten zora doğru olacak şekilde ip ile askılama, dolgu ile kontur düzeltme, liposuction, yüz germe ameliyatı sayılabilir.

6- ELMACIK KEMİĞİ


Efendim kim istemez elma yanaklı olmayı?

Elmacık kemiği bölgesi önemli estetik parçalardan birisidir. Bu bölgenin alt göz kapağı ile ilişkisinin bozulması, yağlarının erimesi ve aşağı doğru yer değiştirmesi ile yaşlı bir görünüm oluşmaktadır. Genç görünmek isteyenlerin mutlaka bu bölgeye yönelik işlemler yaptırmasını tavsiye ederim. En ideal olanı orta yüz germe ameliyatı ile alt göz kapağı yanak bölgesinin yeniden düzenlenmesidir. Amayağ injeksiyonu veya diğer dolgular ile bu bölgenin eski dolgunluğuna getirilmesi, ip ile askılama yapılması gibi işlemlerde faydalı olabilmektedir.

Genç görünmek usta ellerde küçük dokunuşlarla bile mümkün olmaktadır. Sizleri Lokman Hekim hastanemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Hoşçakalın, güzel kalın.

Op. Dr. Metin ARICI 26.02.2016


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 7475 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler