Plazma CihazıLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-11 07:01:00
Görüntü Sayısı: 4973

Plazma Cihazı

Teknoloji olarak çok iyi bilinen elektrik atlaması (ark) ilkesini kullanmaktadır. Elektrik atlaması için en bilinen örnek olarak şimşek ve yıldırımı gösterebiliriz. Elektrik arkı kullanılarak Göz Kapağı Sıkılaştırılması dahil olmak üzere geniş bir yelpazede güzellik uygulamaları yapılabilmektedir. Elektrik arkının etkisi cildin yüzey tabakasının hafifçe yanması olarak görülmektedir.

Plazma Cihazı

Bu, cildin doğal yenilenmesi sürecini başlatarak sonuçta cildin sıkılaşması ve ince çizgilerin azalması suretiyle daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Ek olarak, iyi huylu ben ve cilt lezyonlarının tedavisinde de plazma enerjisi başarıyla ve kolaylıkla kullanılabilir.

Plazma enerjisi herhangi bir ışık kaynağına gereksinim duymaz ve şimşeklerde gördüğümüz elektrik arkı prensibine göre çalışır. Bu nedenle hedef probleme yönelik çalışır ve çevre dokuya zararı minimaldir.

Havadaki gazların iyonlaşmasıyla geniş bantlı bir ışık yayılımı ile oluşan arkı biz plazma olarak adlandırabiliriz. Bununla beraber, cilt üzerindeki etkiyi yaratan iyonlaşmadan kaynaklı ışık değil, elektrot ucunda üretilen yüksek frekanslı elektrik akımıdır.

Plazma Cihazı Kullanım Alanları

  • Üst göz kapağını ameliyatsız küçültmek
  • İyi huylu, yüzeysel deri lezyonlarının çıkartılması
  • Dövme silme
  • Pigmente lezyonların çıkartılması
  • Yaşlılık lekelerinin çıkartılması

Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 4973 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler