Prostat'ta Yüz Güldüren SonuçlarLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-11 06:54:41
Görüntü Sayısı: 6376

Prostat'ta Yüz Güldüren Sonuçlar

Lokman Hekim Sincan Hastanesi’nde uygulanan “Plasma vaporizasyon” adı verilen özel yöntem ile prostat bezi üzerinde problem oluşturan fazlalık, özel bir cihazla buharlaştırılarak ortadan kaldırılıyor. Lokman Hekim Sincan Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Mesut Tül, bu yöntemle yapılan ameliyatlarda diğer yöntemlere göre daha fazla yüz güldürücü sonuçlar elde edildiğini söyledi. Mesut Tül, “Günümüzde artık teknolojinin de gelişmesiyle daha çok endoskopik operasyon yapılıyor.

Prostat'ta Yüz Güldüren Sonuçlar

Biz hastanemizde plasma vaporizasyon dediğimiz yöntemi kullanıyoruz. Bu yöntemi, ameliyat sırasında kullanılan sıvıların vücuda dokunmaması, operasyonun daha hızlı yapılması ve yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesi sebebiyle uyguluyoruz” dedi.

Prostatı, “Yaklaşık 15-20 gram büyüklüğünde, kestane yapısında, idrar kesesinin hemen alt kısmında ve tüm erkeklerde bulunan bir organ” olarak tanımlayan Doktar Tül, şunları söyledi:

“Bu organ hem üreme fizyolojisinde, hem cinsel fonksiyonlarda, hem de idrar çıkımında değişik görevlerde yer alır. 35 yaşından sonra prostat her erkekte büyür; ancak büyüme her zaman şikayet olarak karşımıza çıkmaz. Genelde 50’li yaşlardan sonra erkeklerin yaklaşık üçte birinde şikayet görülür. Hastalar; idrar kesesine ve idrar yollarına baskı yaptığı için idrar yaparken zorlanma, kesik kesik idrar yapma, idrar bitmeye yakın damlama, geceleri sık idrara kalkma, gündüz iki saatten kısa sürelerle idrara çıkma ve ileri aşamalarda da idrar kaçırma şikayetleriyle karşımıza gelmektedir. Teşhiste en önemli şey muayenedir.”

İLAÇLAR TEDAVİ ETMİYOR

Her hastaya tedavi uygulanmadığını kaydeden Doktar Mesut Tül, “Rutin olarak prostatı takip, özellikle kanser ayrımı yapmak için önerdiğimiz bir durum. İdrar yollarını rahatlatan ilaç tedavileri hastalığın durumuna göre verilebiliyor. Bu ilaçların hiçbirinin tamamının tedavi edici özelliği yoktur. Sadece şikayetleri azaltmak içindir. Dolayısı ile etkileri geçicidir. İlacı kesince tekrar şikayetler ortaya çıkacaktır. İlaçtan fayda gören hastalar genelde uzun süreli bu ilaçları kullanacaktır” dedi.

01 Kasım 2014


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 6376 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler