Bebek Bakımı ve Beslenmesi Hakkında Her ŞeyLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-09 13:25:29
Görüntü Sayısı: 7214

Bebek Bakımı ve Beslenmesi Hakkında Her Şey

Uzun ve meraklı bir bekleyişten sonra dünyanın en güzel yavrusuna sahip oldunuz. Artık bebeğiniz dünyada, kollarınız arasında ve kucağınızda... Bebeğiniz yeni dünyasına uyum sağlayacak yeteneklerle donatılmıştır. O’nun başarılı olabilmesi için sizin ilginize ve bakımına gereksinimi vardır.

Bebek Bakımı ve Beslenmesi Hakkında Her Şey

Yeni Anne ve Baba Olanlara…

Uzun ve meraklı bir bekleyişten sonra dünyanın en güzel yavrusuna sahip oldunuz. Artık bebeğiniz dünyada, kollarınız arasında ve kucağınızda...
Bebeğiniz yeni dünyasına uyum sağlayacak yeteneklerle donatılmıştır. O’nun başarılı olabilmesi için sizin ilginize ve bakımına gereksinimi vardır. O’nu sevin, okşayın... O’nu sevmekten mutluluk duyun, korkmayın. Sizin O’na gösterdiğiniz sevgiyi, O, çok iyi hisseder ve anlar.

O, sizin sesinizi diğer seslerden kolayca ayırt edebildiği için bebeğinizi severken, emzirirken, altını değiştirirken, yıkarken sürekli olarak konuşun... Çünkü, sesinizi duymaktan çok mutlu olur.
Emzirirken, anne ile bebek arasında çok yakın bir bağ oluşur. Bebeğin emme refleksi çok gelişmiş olduğundan sürekli emmek ister. Bu refleks, O’nun sadece doymasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda kendisini güvende hissetmesine de yardımcı olur. Sürekli bebeğinizin gözlerine bakın, O’na yaklaşıp göz teması kurmaya çalışın.

Bebeğiniz kısa bir süre sonra gözleriyle sizinle ilişki kurmaya başlayacaktır. Bebeğin dili, davranışlarıdır. Bebeğinizin davranışlarını izleyin. Her davranışının arkasında mutlaka anlamlı bir neden aramayın, ancak verdiği tepkileri anlamaya çalışın. Her geçen gün bebeğinizi daha iyi anlayabildiğinizi göreceksiniz. Size gereksinimi olduğunda hep
yanında olun. Böylece bebeğiniz kendisini güvende hissedecek ve bu duygu onun ruhsal yapısının sağlıklı bir biçimde gelişmesini sağlayacaktır.

En büyük gün, bir anne-baba olarak bebeğinizle birlikte hastaneden evinize döndüğünüz gündür. Artık büyük bir sorumluluğunuz var. Bu sorumluluğu sizden önce anne-baba olanlar nasıl başarıyla taşımışlarsa, sizlerin de aynı başarıyı göstereceğinizden eminim.

Bebek Bakımı Beslenme Katoloğu İçin Tıklayınız...

Prof. Dr. Musa Kazım ÇAĞLAR

09 Temmuz 2014


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 7214 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler