İdeal Sünnetin SırrıLokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-09 12:56:03
Görüntü Sayısı: 5960

İdeal Sünnetin Sırrı

Farklı teknikler kullanılsa da, sünnet sırasında penis ucundaki deri çıkartılarak, açıktaki yara dudakları birleştirilir. Bu sayede penis kafası dışarıda bırakılarak, penise son ve istenen şekli verilir.

İdeal Sünnetin Sırrı

Doğumdan sonraki ilk 30 günü kapsayan yenidoğan dönemi, sünnet için en rahat zamandır. Bu dönemde, bebeklerin dış dünya ile bağlantıları henüz zayıf olduğundan, lokal anestezi altında rahatça sünnet edilebilmektedirler. Ayrıca bebeklerin sünnet sonrası ağrı kesiciye ihtiyaçları hemen hemen hiç olmamaktadır ve yara iyileşmesi de diğer dönemlere göre çok daha hızlı gerçekleşmektedir.

3 ay ile 3 yaş arasında kalan dönemde çocukların lokal anestezi ile sünnet olmaları mümkün ama hem çocuk hem de hekimi için azaptır. Estetik kaygılar da güdülmesi gereken bir işlemin ağlayan ve hareket eden bir bebekte gerçekleştirilmesi yanlış olur. Bu dönemde yapılacak sünnetlerin genel anestezi altında gerçekleştirilmesi en sağlıklısıdır. 7 yaş ve sonrası dönemde çocuk çevresinin ve genital yapısının farkındadır. Bu nedenle, bu dönemde yapılacak sünnet için ruhsal ön hazırlık çok önem kazanmaktadır. Yapılacak işlemi yaşları ileri olsa da birçok çocuk lokal anestezi altında kaldıramamakta ve genel anesteziye ihtiyaç duymaktadır.

İYİLEŞME SÜRECİ

Genel olarak yara dudakları 2 günde birleşir ve bu zamandan sonra çocuğunuzu rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Yaranın iyileşmesi ve kabukların büyük ölçüde dökülmesi yaklaşık 14 gün tutar. Penisin şişliğinin kaybolması 3 haftayı bulabilir.

Op. Dr. Metin TAŞ

21 Ekim 2014


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 5960 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler