Deniz Suyu Sinüzite İyi Geliyor Mu?Lokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2017-01-09 08:43:15
Görüntü Sayısı: 4461

Deniz Suyu Sinüzite İyi Geliyor Mu?

Tuz oranı yüksek deniz suyunun sinüslerde meydana gelen iltihaba bağlı ödemi çözebildiğini söyleyen Dr. Başarır, "Özellikle alerjik kökenli sinüzitlerde burun etleri şişer. Yoğun tuzlu su bu şişliği azaltarak sinüslerin daha rahat havalanmasını sağlar” dedi.

Deniz Suyu Sinüzite İyi Geliyor Mu?

Siüzitin en önemli belirtisinin şiddetli baş ağrısı olduğuna dikkat çeken Başarır, baş ağrısının alın ve yanaklardan kafa etrafına doğru yayılabildiğini vurguladı. Hastaların güneşe çıkarken baş ve yüzlerinde dolgunluk hissinden yakındıklarını anlatan Başarır, çocuklarda ise belirtiler farklılaştığını vurguladı.

Mustafa Başarır, sinüzitin en önemli tedavisinin oluşmasına zemin hazırlayan sebebi bulmak olduğuna dikkat çekti. Erişkinlerde genellikle alerji, küçük çocuklarda ise geniz etinin en sık sinüzit nedeni olduğunu dile getiren Başarır, "Buna önlem alınırsa sinüzit ve oluşacak komplikasyonlar önlenmiş olur. Tedavinin bir sonraki aşaması etkili antibiyotik tedavisidir. 3 aydan kısa süren sinüzitler cerrahi müdahaleye gerek kalmadan uygun ve yeteri dozda antibiyotik ile tedavi edilebilmektedir. Antibiyotik tedavisine dirençli ve özellikle komplikasyonu gelişmiş hastalarda cerrahi müdahale kaçınılmazdır" dedi.

Op. Dr. Mustafa BAŞARIR

14 Temmuz 2014


Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 4461 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler