Rahimden 11 Miyom ÇıkarıldıLokman Hekim Van Hastanesi Oluşturuldu: 2016-12-21 11:28:15
Görüntü Sayısı: 7616

Rahimden 11 Miyom Çıkarıldı

Van’da çocuk sahibi olabilmek için doktora başvuran bir kadının rahminden 11 miyom çıkarıldı. Lokman Hekim Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ağahan Han, “Miyomların bir tanesi 15 santimdi. Bunun tekrarlayan düşüklere sebep olabileceğini düşündük ve ameliyat kararı aldık.

Rahimden 11 Miyom Çıkarıldı

12 Ekim 2016

Yaklaşık 10 aylık evli olan ve miyomlar nedeniyle çocuğu olmayan 40 yaşındaki M.B. tedavi olmak için Lokman Hekim Van Hastanesine başvurdu.

MİYOMLARIN BİR TANESİ 15 SANTİMETRE ÇAPINDA

Hastanede yapılan ultrasonda kadın hastanın rahminde büyüklükleri 1 ila 15 santimetre arasında değişen 11 miyom bulunduğu tespit edildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ağahan Han tarafından gerçekleştirilen operasyonla, M.B.’nin rahmindeki miyomlar çıkarıldı.

Han, miyomların bir kısmının rahim içine bası yaptığını belirterek, "Miyomlardan bir tanesi 15 santimdi. Bunun tekrarlayan düşüklere sebep olabileceğini düşündük ve ameliyat kararı aldık. Ameliyat sırasında rahminin her tarafının irili ufaklı miyomlarla kaplanmış olduğunu gördük. Bu tarz hastaların rahmi alınır. Miyomları hastanın rahmini de koruyarak çıkarttık." diye konuştu.

M.B. operasyon sonrası mutluluğunu dile getirerek, “Gittiğim her doktor rahim alınmadan bu işlemin yapılamayacağını söyledi. İmkansız dedikleri ameliyatı başarıyla yapan doktorum başta olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum.” Dedi.


Bu yazı Lokman Hekim Van Hastanesi tarafından yazıldı ve 7616 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler