Korkusunu Yendi Kalp Ameliyatı OlduLokman Hekim Hayat Hastanesi Oluşturuldu: 2016-12-21 11:19:05
Görüntü Sayısı: 6145

Korkusunu Yendi Kalp Ameliyatı Oldu

​Lokman Hekim Van Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Halil Başel tarafından tedavi edilen Cangül, yaklaşık 20 yıldır çektiği kalp rahatsızlığına rağmen önerilen ameliyatlarını korktuğu için reddetti. Genç yaşta geçirdiği kalp romatizması nedeniyle kalp kapaklarında sorun olan, nefes darlığı bulunan hasta, yıllarca bu şekilde yaşadı.

Korkusunu Yendi Kalp Ameliyatı Oldu
24 Ekim 2016

Sağlığının iyice bozulmaya başlamasının ardından korkularını yenerek Lokman Hekim Van Hastanesine gelen hastanın iki kalp kapağı değişti. Doktor Başel, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Kalp ameliyatı kolay karar verilen bir ameliyat değil ancak estetik amaçla yapılan bir ameliyat da değil. Hayat kurtaran, hayat kalitesini artıran bir ameliyattır. Hastaların olayı böyle değerlendirmesi lazım. Kalp ile ilgili ameliyatları ihmal ederseniz hayat standardınız bozulur, yaşamınız riske girer” dedi.

Lokman Hekim Sağlık Grubunun Van halkına verdiği sağlık hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hamide Cangül, “İnsanlar şifa bulmak için batıya, büyük şehirlere gidiyordu. Artık buna görek yok. Batıdaki imkanı kendi memleketimize getiren Lokman Hekim Sağlık Grubuna teşekkür ediyoruz.” dedi.


Bu yazı Lokman Hekim Hayat Hastanesi tarafından yazıldı ve 6145 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler