Gözaltı Torbalarından Kurtulabilirsiniz!..Lokman Hekim Hastaneler Grubu Oluşturuldu: 2016-12-15 10:12:30
Görüntü Sayısı: 6230

Gözaltı Torbalarından Kurtulabilirsiniz!..

Göz kapağı estetiği ameliyatı hakkında bilgi veren Lokman Hekim Hastaneleri Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Mert Demirel, şunları söyledi:

Gözaltı Torbalarından Kurtulabilirsiniz!..
“Göz kapağında yaşla ilgili olarak üst göz kapağında cilt sarkmaları görülebilir. Hastalarımız, sarkmaların etkisi ile eskisi gibi makyaj yapamadığından şikayet ederler. Sarkmalar yaşlanmanın haricinde genetik nedenlerle de görülebilir. Bazı hastalarda gözaltında torbalanma görülür. Bunlar ameliyat olmazlarsa değişik baş pozisyonları ve jest ile mimikler geliştirir.

Mesela konuşmanın sonuna doğru daha iyi görüş sağlayabilmek için kaşlarını kaldırmaya başlarlar; ya da göz kapaklarını düzeltebilmek için yüzlerini ovma hareketi yaparlar. Cilt fazlalığının düzeltilmesi ve torbalanmanın azaltılması için göz kapağı estetiği ameliyatı yapılır.

İZ KALMA RİSKİ AZ

Göz kapağı estetiği yaklaşık 1.5-2 saat süren ve genellikle lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Üst ve alt göz kapağındaki fazla cilt dokusu alınır, kaslar yeniden düzenlenir, torbalanma giderilir, bu işlem sonrasında dikişler konur ve göz bantlanır. Göz kapağı açık kalacak şekilde soğuk uygulama yapılır ve hasta evine gönderilir. Yaklaşık beşinci günde dikişler alınır ve iyileşme süreci başlar. Göz kapağı yapısı ve iyi kanlanması itibariyle genellikle iz bırakan bir yer değildir. Bir iki hafta sonra hiç kimsenin fark edemeyeceği kadar az iz bırakarak iyileşme sağlanır.”Bu yazı Lokman Hekim Hastaneler Grubu tarafından yazıldı ve 6230 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler