İlk Buluşma! ‘’Doğum Fotoğrafçılığı’’

Bebeğinizi kucağınıza alacağınız ve göz göze geleceğiniz ilk anı aylardır bekliyorsunuz.

Kirli Havuz Sağlığımızı Tehdit Ediyor!

Lokman Hekim Etlik Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Safiye Göçer, kirli havuz sularının göz, kulak, sindirim, solunum ve ürogenital hastalıklara neden olabileceği uyarısında bulundu.

Bilinçsiz Diyet Kilo Aldırır!

Gazete ve dergilerde elden ele dolaşan diyetler size uygun değildir. Sizin için en ideali, metabolizmanıza uygun, günlük aktivitenizi de dikkate alarak hazırlanmış bir diyettir… 
İdeal Sünnetin Sırrı
Farklı teknikler kullanılsa da, sünnet sırasında penis ucundaki deri çıkartılarak, açıktaki yara dudakları birleştirilir. Bu sayede penis kafası dışarıda bırakılarak, penise son ve istenen şekli verilir. 
'HAYIR' Demeyi Öğrenme Zamanı Geldi!
Kişilerarası ilişkileri düşündüğümüzde belki de en çok yapılan hatalardan biri hayır diyememek, her şeye ve her beklentiye evet demek zorunda olduğumuzu düşünmektir. 
Doğum Sonrası Depresyon
‘Postpartum Depresyon’ yani ‘Doğum Sonrası Depresyon’ halk arasında çok bilinmeyen, genellikle bir uzman desteği alınmayan ya da geç kalınan yaygın bir durumdur. 
Boşanma Ve Çocuk Üzerindeki Etkileri
Evliliğe her ne kadar mutlu olma beklentisi ile başlansa da her zaman süreç mutlu ilerlemiyor ve evlilik boşanma ile sonlanabiliyor.
Çocuğumla İletişim Gerçekten Önemli mi?
Çocukla iletişim kurarken genelde amacımız bellidir. Bazen dalga geçeriz, küçümseriz, öğüt veririz. Bazı günlerse yasaklar koyar, açıklama yapmasını engeller, sadece üstünlük kurmak için çaba gösteririz
Katarakt Ameliyatları FAKO Yöntemi İle Çok Kolay
Lokman Hekim Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sadık Kavaklı, katarakt hastalığının tedavisinde FAKO cerrahisi yönteminin önemli olduğunu vurguladı.
Su İle Canlanın
Sağlık ile ilgili en önemli etmenlerden biri olan su yaşam için en gerekli maddelerden biridir. Kişinin vücut ağırlığının % 63-70’i sudur. Günlük su ihtiyacı ortalama 2 litre olmakla birlikte, fiziksel aktiviteler, hava sıcaklığı, ki...
Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz
Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten ön...
Hepatit B Karaciğer Sirozuna Dönüşebilir
Lokman Hekim Sincan Hastanesi Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Koşar, pek çok insanın farkında olmadan Hepatit B ve C virüsü almış olabileceğini ve hiçbir belirti olmaksızın bu virüsü taşıyor olabildiğini belirterek, ‘’Tedavi edilmez...
Bayram İçin Sağlıklı Tüyolar
Ramazan bayramı geldi! Peki ya midemiz için? 
Erkekliğe ilk adım: SÜNNET
Günümüz insanı, çocuğuna yapılacak en önemli cerrahi girişimlerden biri olan sünnetin, bu konuda çok bilgili, tecrübeli, ve konunun uzmanı olan bir kişi tarafından yapılmasını tercih ediyor.
Aşırı Uyku İsteği Bir Hastalık Mı ?
Narkolepsi, yaşamboyu süren ve yaklaşık 2000 kişiden birinde görülen bir bozukluktur. Nedeni bilinmemekle birlikte, beyinde uyku ile ilgili merkezlerdeki bir nörokimyasal anormalliğe bağlı olabileceği düşünülmektedir
Kansere Karşı Beslenme Kalkanı
Kanser hastalarının yaklaşık yarısında iştahsızlık ve yetersiz beslenme görülür. Meme ve tiroid kanserlerinde bu oran yüzde 15’ler civarındayken, yemek borusu, mide, pankreas gibi kanserlerde yüzde 80’e çıkabilmektedir. 
Kulaklıklar Sağırlığa Yol Açabilir
“İşitme kaybı olmayan ve son derece sağlıklı olan insanlar uzun süre yüksek sesle kulaklık kullandıktan sonra sağır olabilir”
Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi
Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey
Hematoloji Latince bir kelime olup “kan hastalıkları” demektir. Hematoloji, anemi (kansızlık), kanamalar, lösemi (kan kanseri, akut ve kronik lösemi),  multipl miyelom ile benzeri rahatsızlıklar başta olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi...
Ağız ve Diş Sağlığı
Diş hekimliğinin ilk amacı;ağız sağlığını korumak ve çiğneme sisteminin devamlılığını optimal düzeyde sürdürmektir.
Excimer Lazer ile Gözlüklerinizden Kurtulun
 Görme, insanın yaşama zevkini arttıran duyularımızın başında gelir. Görüntü, ışık enerjisi şeklinde göze ulaşır. Gözün ön tarafındaki iki mercekten kırılarak göz arkasına, sarı noktaya odaklanan ışık enerjisi burada elektr...
Kapalı Rahim Ameliyatının Avantajları...
Lokman Hekim Sincan Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nezih Durmazlar, hastalara ameliyat sonrasında önemli bir konfor sunan “Total Laparoskopik Rahim Ameliyatı” hakkında bilgi verdi.
Düşük yapmanın 5 nedeni!
Lokman Hekim Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Safiye Akansu Saylık gebeliğin ilk üç ayında ard arda en az iki kez ortaya çıkan ve kendiliğinden oluşan düşüklerin nedenlerini şöyle sıraladı:  

Sağlık Haberleri