Kış Aylarında Çocuklar Nasıl Giyinmeli?

Çocuğunuzu soğuktan koruyup, olası hastalıkları mümkün olduğunca önlemek ve aynı zamanda giyim sorunlarını oyuna dönüştürebilmek için birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.    

Televizyon Dost mu Düşman mı?

Son zamanlarda yapılan araştırmalar çocukların televizyon başında harcadıkları zamanın, uyku hariç diğer tüm etkinliklerden daha fazla olduğunu gösteriyor.

Tiroid ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Tiroid, sürekli takip gerektiren ve tedavi seçenekleri bulunduğunu kronik bir hastalıktır. Gerektiğinde ilaç tedavisi, gerektiğinde cerrahi tedavi, gerektiğinde de radyoiyot tedavisi uygulanır.
2016’nın Estetik Trendleri
Yeni yılda herkesin bir hayali var. Yeni bir iş, yeni bir ev, yeni bir görünüm... 2016 yılına yönelik hayalleriniz arasında fiziksel görünümünüze yatırım yapmak varsa önerilerimize mutlaka göz atın.
Radial (Kol) Anjiografi Nedir? Radial anjiografi sonrası erken taburcu olabilir miyim ? Riskleri nelerdir?
1980 lerden bu yana yaygın olarak kullanılmaya başlanan koldan anjiografi, Avrupa Kardiyoloji klavuzlarında da komplikasyon risklerini azaltmak için kasıktan uygulanan anjiografiye tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak vurgulanmaktadır.  
Radial (Kol) Anjiografi Nedir? Radial anjiografi sonrası erken taburcu olabilir miyim ? Riskleri nelerdir?
980 lerden bu yana yaygın olarak kullanılmaya başlanan koldan anjiografi, Avrupa Kardiyoloji klavuzlarında da komplikasyon risklerini azaltmak için kasıktan uygulanan anjiografiye tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak vurgulanmaktadır.
Spor Yaparken Beslenme Nasıl Olmalı?
Spor yapan bir kişinin beslenmesini planlarken amaç;egzersiz sırasında harcadığımız enerjiyi yeniden yerine koymak ve bu enerjiyi karşılarken de gerekli vitamin-mineral ve besin öğesi kompozisyonunun tam olmasını sağlamaktır.
Kurban Bayramı'nda 10 Beslenme Tüyosu
Kurban Bayramı öncesinde beslenmede dikkat edilmesi gereken hususlar 10 başlıkta toplandı. Bayramı sağlıklı geçirmek için bilinçli beslenme önemli; etin içerisindeki yağlar yeterli olduğundan et pişirirken ekstra yağ koymaya gerek yok...
Detoks Suyu İle Kilo Verin
Sıcak yaz günlerinde hem serinlemek hem de metabolizmanızı hızlandırmak için hazırlaması kolay içimi ferahlatıcı detoks tarifi.
Çocuk Cerrahisi
Doğumu takip eden günlerden başlayarak 18 yaşına varıncaya değin, çocuklarda cerrahi girişim gerektiren hastalıkların tanısı, ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrası dönemleri ile ilgilenen bilim dalına verilen addır.
Evlilik Hazırlığındaki Kadınlara Tavsiyeler
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan düğün sezonunda gelin adaylarına uzmanlardan kritik uyarılar geldi.
Yazın Tüketilmesi Gereken 5 Besin
Sıcaklara karşı sağlığımızı korumanın yolu da sağlıklı beslenmeden geçiyor. Sıcak havalardan etkilenmemek için yazın tüketilmesi gereken 5 besin. 
Mikroplu Havuz ve Deniz Suyuna Dikkat!
Erişkinlerle birlikte çocuklarında faydalandığı havuzlar tüm kullananların sağlığını yakından ilgilendiriyor. Yaz aylarında havuz ve deniz kaynaklı bazı enfeksiyonların görülme olasılığı çok daha yüksek.
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey
Hematoloji Latince bir kelime olup “kan hastalıkları” demektir. Hematoloji, anemi (kansızlık), kanamalar, lösemi (kan kanseri, akut ve kronik lösemi),  multipl miyelom ile benzeri rahatsızlıklar başta olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi...
Sünnet Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sünnet sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 
Migren Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?
Migren günlük hayatımızı engelleyebilir;çalışmayı ,aile hayatını veya hobileri olumsuz yönde etkileyebilir.Migrenin neden olduğu tüm güçlükleri gözden geçirin ve doktorunuzla konuşun, böylece migreniniz için en doğru olanı yapabili...
Aşırı Uyku İsteği Bir Hastalık Mı ?
Narkolepsi, yaşamboyu süren ve yaklaşık 2000 kişiden birinde görülen bir bozukluktur. Nedeni bilinmemekle birlikte, beyinde uyku ile ilgili merkezlerdeki bir nörokimyasal anormalliğe bağlı olabileceği düşünülmektedir
Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz
Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten ön...
Çocuklarda El, Ayak ve Ağız Hastalığı
Çocuğunuzun ellerinde, ayaklarında ve ağız içinde sivilce benzeri kabarıklıklar mı çıkmaya başlıyor? Bu yazıyı okuyunuz, çünkü çocuğunuz “EL-AYAK-AĞIZ HASTALIĞI” geçiriyor olabilir.
Erkekliğe ilk adım: SÜNNET
Günümüz insanı, çocuğuna yapılacak en önemli cerrahi girişimlerden biri olan sünnetin, bu konuda çok bilgili, tecrübeli, ve konunun uzmanı olan bir kişi tarafından yapılmasını tercih ediyor.
Yoğun Bakım, “Son Durak” Değil
Lokman Hekim Sincan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi, yüksek donanım ve kabiliyeti nedeniyle birçok klinik tarafından reddedilen “kritik” durumdaki hastaları kabul ediyor. Kimi hastalar için son durak olan yoğun bakım ünitesi, çok sayıda h...
Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi
Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.
Ağız ve Diş Sağlığı
Diş hekimliğinin ilk amacı;ağız sağlığını korumak ve çiğneme sisteminin devamlılığını optimal düzeyde sürdürmektir.

Sağlık Haberleri