Sütün Faydası Saymakla Bitmiyor

Çocuklar için oldukça önemli bir besin maddesi olan süt, hamileler, emzirenler ve yaşlılar başta olmak üzere 7’den 70’e herkes için gereklidir.

Tiroid ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Halk arasında tiroid ile ilgili doğru bilinen birçok yanlış var. Tiroid hastalıklarının sadece ameliyatla düzeleceği, tiroid kanserlerinin kader olduğu düşüncesi yanlıştır.

Kafein ve Sağlık Üzerine Etkileri

Kafeinin en çok bilinen kaynakları kahve, çay, kolalı içecekler ve çikolatadır. Besinlerdeki kafeinin miktarı besinin hazırlanmasına, üretim yöntemine, besinin tüketildiği miktara göre değişir.
Girişimsel Radyoloji
Radyolojinin tedavi edici bölümü olan girişimsel radyoloji; görüntüleme kılavuzluğunda, minimal invaziv yöntemler ve perkütan (ciltten girilerek) tedaviler ile gerçekleştirilmektedir.
Girişimsel Radyoloji
Radyolojinin tedavi edici bölümü olan girişimsel radyoloji; görüntüleme kılavuzluğunda, minimal invaziv yöntemler ve perkütan (ciltten girilerek) tedaviler ile gerçekleştirilmektedir.
Mezoterapi Uygulamaları
Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir.
Diyabet Nedir?
Diyabet, pankreasın yeterli miktarda insülin salgılayamaması veya salgılanan insülinin yeterli derecede kullanılamaması nedeniyle kan şekerinin yükselmesi durumu olarak tanımlanan diyabet ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak nitelendiriliyo...
UYKU APNESİ ‘Obstrüktif uyku apne sendromu’
Üst solunum yollarındaki kasların gerginliğinin azalması sonucu dilin arkaya kayması ve diğer gevşek dokularla beraber titreşimi; horlama sesinin çıkmasına neden olur. 
Genç Görünen Yüzün Sırrı
Genç görünen yüzün birinci sırrının göz etrafı olduğunu biliyor musunuz? Göz etrafının en erken ve yoğun problemi özellikle kaz ayakları ve kaş çatma çizgisi gibi kırışıklıklardır.
Kış Aylarında Çocuklar Nasıl Giyinmeli?
Çocuğunuzu soğuktan koruyup, olası hastalıkları mümkün olduğunca önlemek ve aynı zamanda giyim sorunlarını oyuna dönüştürebilmek için birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.    
Televizyon Dost mu Düşman mı?
Son zamanlarda yapılan araştırmalar çocukların televizyon başında harcadıkları zamanın, uyku hariç diğer tüm etkinliklerden daha fazla olduğunu gösteriyor.
2016’nın Estetik Trendleri
Yeni yılda herkesin bir hayali var. Yeni bir iş, yeni bir ev, yeni bir görünüm... 2016 yılına yönelik hayalleriniz arasında fiziksel görünümünüze yatırım yapmak varsa önerilerimize mutlaka göz atın.
Radial (Kol) Anjiografi Nedir? Radial anjiografi sonrası erken taburcu olabilir miyim ? Riskleri nelerdir?
1980 lerden bu yana yaygın olarak kullanılmaya başlanan koldan anjiografi, Avrupa Kardiyoloji klavuzlarında da komplikasyon risklerini azaltmak için kasıktan uygulanan anjiografiye tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak vurgulanmaktadır.  
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey
Hematoloji Latince bir kelime olup “kan hastalıkları” demektir. Hematoloji, anemi (kansızlık), kanamalar, lösemi (kan kanseri, akut ve kronik lösemi),  multipl miyelom ile benzeri rahatsızlıklar başta olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi...
Migren Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?
Migren günlük hayatımızı engelleyebilir;çalışmayı ,aile hayatını veya hobileri olumsuz yönde etkileyebilir.Migrenin neden olduğu tüm güçlükleri gözden geçirin ve doktorunuzla konuşun, böylece migreniniz için en doğru olanı yapabili...
Sünnet Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sünnet sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 
Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz
Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten ön...
Aşırı Uyku İsteği Bir Hastalık Mı ?
Narkolepsi, yaşamboyu süren ve yaklaşık 2000 kişiden birinde görülen bir bozukluktur. Nedeni bilinmemekle birlikte, beyinde uyku ile ilgili merkezlerdeki bir nörokimyasal anormalliğe bağlı olabileceği düşünülmektedir
Çocuklarda El, Ayak ve Ağız Hastalığı
Çocuğunuzun ellerinde, ayaklarında ve ağız içinde sivilce benzeri kabarıklıklar mı çıkmaya başlıyor? Bu yazıyı okuyunuz, çünkü çocuğunuz “EL-AYAK-AĞIZ HASTALIĞI” geçiriyor olabilir.
Hemofili Nedir ?
Hemofili hastalığı; Kandaki pıhtılaşmayı sağlayan faktörlerden faktör 8 (VIII) ve 9 (IX)’un hayat boyu eksik ve kanın pıhtılaşmasının yetersiz olduğu, vücutta meydana gelen kanamaların durmaması şeklinde gelişen bir doğumsal kan...
Yoğun Bakım, “Son Durak” Değil
Lokman Hekim Sincan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi, yüksek donanım ve kabiliyeti nedeniyle birçok klinik tarafından reddedilen “kritik” durumdaki hastaları kabul ediyor. Kimi hastalar için son durak olan yoğun bakım ünitesi, çok sayıda h...
Erkekliğe ilk adım: SÜNNET
Günümüz insanı, çocuğuna yapılacak en önemli cerrahi girişimlerden biri olan sünnetin, bu konuda çok bilgili, tecrübeli, ve konunun uzmanı olan bir kişi tarafından yapılmasını tercih ediyor.
Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi
Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.

Sağlık Haberleri