Spor Yaparken Beslenme Nasıl Olmalı?

Spor yapan bir kişinin beslenmesini planlarken amaç;egzersiz sırasında harcadığımız enerjiyi yeniden yerine koymak ve bu enerjiyi karşılarken de gerekli vitamin-mineral ve besin öğesi kompozisyonunun tam olmasını sağlamaktır.

Kurban Bayramı'nda 10 Beslenme Tüyosu

Kurban Bayramı öncesinde beslenmede dikkat edilmesi gereken hususlar 10 başlıkta toplandı. Bayramı sağlıklı geçirmek için bilinçli beslenme önemli; etin içerisindeki yağlar yeterli olduğundan et pişirirken ekstra yağ koymaya gerek yok...

Detoks Suyu İle Kilo Verin

Sıcak yaz günlerinde hem serinlemek hem de metabolizmanızı hızlandırmak için hazırlaması kolay içimi ferahlatıcı detoks tarifi.
Çocuk Cerrahisi
Doğumu takip eden günlerden başlayarak 18 yaşına varıncaya değin, çocuklarda cerrahi girişim gerektiren hastalıkların tanısı, ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrası dönemleri ile ilgilenen bilim dalına verilen addır.
Evlilik Hazırlığındaki Kadınlara Tavsiyeler
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan düğün sezonunda gelin adaylarına uzmanlardan kritik uyarılar geldi.
Yazın Tüketilmesi Gereken 5 Besin
Sıcaklara karşı sağlığımızı korumanın yolu da sağlıklı beslenmeden geçiyor. Sıcak havalardan etkilenmemek için yazın tüketilmesi gereken 5 besin. 
Mikroplu Havuz ve Deniz Suyuna Dikkat!
Erişkinlerle birlikte çocuklarında faydalandığı havuzlar tüm kullananların sağlığını yakından ilgilendiriyor. Yaz aylarında havuz ve deniz kaynaklı bazı enfeksiyonların görülme olasılığı çok daha yüksek.
Mikroplu Havuz ve Deniz Suyuna Dikkat!
Erişkinlerle birlikte çocuklarında faydalandığı havuzlar tüm kullananların sağlığını yakından ilgilendiriyor. Yaz aylarında havuz ve deniz kaynaklı bazı enfeksiyonların görülme olasılığı çok daha yüksek.
Ramazan, Oruç ve Diyabet
Diyabet kan şekerinin yüksek seyretmesi ve buna bağlı gelişen fazla su içme, fazla idrara çıkma ve sık yemek ihtiyacı hissetmek gibi yakınmalar ile seyreden bir hastalıktır.
Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz
Ciddi kronik rahatsızlığı (Kalp damar, böbrek hastalıkları, kontrolsüz diyabet, hemofili gibi kanama, pıhtılaşma bozuklukları…) olmayan, saç alınacak sahada ekim için yeterli saçı bulunan, ekim yapılacak sahada herhangi bir deri raha...
Kalp ve Tansiyon Hastaları Oruç Tutabilir mi?
Oruç tutmak isteyen ancak kalp ve tansiyon rahatsızlığı gibi problemleri nedeniyle bu isteğini yerine getiremeyen hastaların dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.
RAMAZANDA BESLENME
Hayatımızda önemli bir yer teşkil eden Ramazan ayı bu yıl da yaz aylarının sıcak günlerine denk  gelmekle birlikte sahur ve iftar arasında geçen süre 17- 18 saati bulmaktadır. Oruç tutmak bireylerin  günlük yaşantılarında önemli...
DİYABET HASTALARI ORUÇ TUTARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ
Diyabet hastaları özellikle Ramazan ayı için beslenme ve diyet uzmanı ile görüşerek özel bir diyet programı çıkarmaları sağlık açısından son derece önemli ayrıca ilaçların da iftar ve sahur için düzenlenmesi  gerekir. 
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey
Hematoloji Latince bir kelime olup “kan hastalıkları” demektir. Hematoloji, anemi (kansızlık), kanamalar, lösemi (kan kanseri, akut ve kronik lösemi),  multipl miyelom ile benzeri rahatsızlıklar başta olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi...
Sünnet Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sünnet sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 
Migren Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?
Migren günlük hayatımızı engelleyebilir;çalışmayı ,aile hayatını veya hobileri olumsuz yönde etkileyebilir.Migrenin neden olduğu tüm güçlükleri gözden geçirin ve doktorunuzla konuşun, böylece migreniniz için en doğru olanı yapabili...
Aşırı Uyku İsteği Bir Hastalık Mı ?
Narkolepsi, yaşamboyu süren ve yaklaşık 2000 kişiden birinde görülen bir bozukluktur. Nedeni bilinmemekle birlikte, beyinde uyku ile ilgili merkezlerdeki bir nörokimyasal anormalliğe bağlı olabileceği düşünülmektedir
Çocuklarda El, Ayak ve Ağız Hastalığı
Çocuğunuzun ellerinde, ayaklarında ve ağız içinde sivilce benzeri kabarıklıklar mı çıkmaya başlıyor? Bu yazıyı okuyunuz, çünkü çocuğunuz “EL-AYAK-AĞIZ HASTALIĞI” geçiriyor olabilir.
Prematüre Bebeğiniz İle İlgili Bilmek İstedikleriniz
Tüm anne babalar gibi siz de kendi hayatınızın bir parçası olacak olan bebeğinizi aylarca hayal edip durdunuz. Çocuğunuzun giysilerini özenle hazırladınız, belki yatağı ve odasını bile düzenlediniz. Ancak bebeğiniz beklenen vakitten ön...
Erkekliğe ilk adım: SÜNNET
Günümüz insanı, çocuğuna yapılacak en önemli cerrahi girişimlerden biri olan sünnetin, bu konuda çok bilgili, tecrübeli, ve konunun uzmanı olan bir kişi tarafından yapılmasını tercih ediyor.
Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi
Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.
Yoğun Bakım, “Son Durak” Değil
Lokman Hekim Sincan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi, yüksek donanım ve kabiliyeti nedeniyle birçok klinik tarafından reddedilen “kritik” durumdaki hastaları kabul ediyor. Kimi hastalar için son durak olan yoğun bakım ünitesi, çok sayıda h...
Ağız ve Diş Sağlığı
Diş hekimliğinin ilk amacı;ağız sağlığını korumak ve çiğneme sisteminin devamlılığını optimal düzeyde sürdürmektir.

Sağlık Haberleri