Kısa Kısa Diyabet (Şeker) Hastalığı

Şeker hastalığı, vücuttaki insülin hormonunun yeterince üretilmemesinden ya da varolan insülinin yeterince etki gösterememesinden, gerekli hücrelere optimum dağılımın yapılamamasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır.

SOĞUK ALGINLIĞI MI? GRİP Mİ?

Soğuk algınlığı ile gribi birbirine karıştırıyorsanız; gereksiz yere antibiyotik kullanıyorsanız vücudunuz için yararlı bakterileri öldürüyor olabilirsiniz.

Sonbaharda Hastalanmamak İçin Ne Yapmalı?

Uzm. Dr. Akkorlu, sonbaharda hastalanmamak için şu önerilerde bulundu.
Portör Muayenesi
Portör Muayenesi
Böbrek Kanseri Vakası Her Yıl Artıyor
   Böbrek kanseri dünya genelinde en sık görülen 13. kanser tipidir. Her yıl dünyada 190 bin kişide böbrek kanseri saptanmaktadır. Son 30 yılda dünyada böbrek tümörü görülme sıklığı her yıl bir önceki yıla göre yüzde 3 oranın...
Pişikten Korunmanın En Doğal Yöntemleri
Annelere ve tüm bebek bakımverenlerine pişikten korunmanın en doğal yöntemleri!
Çocuklarda Öksürüğe Dikkat
Çocuğunuz kuru kuru, boğuk boğuk, sık sık öksürüyor mu ve başkaca bir şikayeti yoksa çocuğunuz ' 'At Öküsrüğü/Gırtlak-Soluk Borusu Üşütmesi'ne yakalanmış olabilir. 
Çocuklarda El, Ayak ve Ağız Hastalığı
Çocuğunuzun ellerinde, ayaklarında ve ağız içinde sivilce benzeri kabarıklıklar mı çıkmaya başlıyor? Bu yazıyı okuyunuz, çünkü çocuğunuz “EL-AYAK-AĞIZ HASTALIĞI” geçiriyor olabilir.
Koah Hastaları; Soğuk Kış Günlerine Dikkat!
KOAH ( kronik obstriktif akciğer hastalığı )  hava yollarının daralması ile oluşan,  ilerleyici , tam olarak düzelmeyen , fakat önlenebilir ve tedavi edilebilir  akciğer hastalığıdır.
Adet Öncesi Gerginlik; Premenstruel Sendrom
Adet öncesi gerginlik belirtileri, tıpta “premenstruel sendrom” (PMS) olarak adlandırılır ve kadınlarda adet kanaması öncesi dönemde başlayan ruhsal veya fiziksel bazı belirtiler topluluğunu ifade eder.
HPV İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Human papilloma virus (HPV) insanlarda enfeksiyona neden olan bir virüs türüdür.  HPV cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en sık karşılaşılanlardan birisidir. 
Öksürük Deyip Geçmemek Gerek
Öksürük, üst havayollarını temizleyen refleks bir olaydır  ve  başta  üst solunum yolu  hastalıkları olmak üzere bir çok   hastalığın belirtisidir.
Kış Aylarında Beslenme-Çocuğunuza Ispanak ve Kerevizi Sevdirmenin Pratik Yolları
Lokman Hekim Etlik Hastanesi diyetisyenlerinden Ayşegül Öztürk, pırasa, kereviz, ıspanak gibi kış sebzelerini çocuklara zorla yedirmek yerine pratik yöntemlerle bu sebzelerin sevdirilebileceğini ifade etti.
Aşırı Uyku İsteği Bir Hastalık Mı ?
Narkolepsi, yaşamboyu süren ve yaklaşık 2000 kişiden birinde görülen bir bozukluktur. Nedeni bilinmemekle birlikte, beyinde uyku ile ilgili merkezlerdeki bir nörokimyasal anormalliğe bağlı olabileceği düşünülmektedir
Hematoloji (Kan Hastalıkları) Hakkında Herşey
Hematoloji Latince bir kelime olup “kan hastalıkları” demektir. Hematoloji, anemi (kansızlık), kanamalar, lösemi (kan kanseri, akut ve kronik lösemi),  multipl miyelom ile benzeri rahatsızlıklar başta olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi...
Erkekliğe ilk adım: SÜNNET
Günümüz insanı, çocuğuna yapılacak en önemli cerrahi girişimlerden biri olan sünnetin, bu konuda çok bilgili, tecrübeli, ve konunun uzmanı olan bir kişi tarafından yapılmasını tercih ediyor.
Sünnet Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sünnet sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 
Psikiyatri Hastalıkları ve Tedavisi
Polikliniğimizde en son bilimsel gelişmeler ışığında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasına, gerekli hallerde ileri tetkiklerin istenmesine ve hastalarımıza en uygun olan tedavinin düzenlenmesine özen gösterilmektedir.
Kansere Karşı Beslenme Kalkanı
Kanser hastalarının yaklaşık yarısında iştahsızlık ve yetersiz beslenme görülür. Meme ve tiroid kanserlerinde bu oran yüzde 15’ler civarındayken, yemek borusu, mide, pankreas gibi kanserlerde yüzde 80’e çıkabilmektedir. 
Kulaklıklar Sağırlığa Yol Açabilir
“İşitme kaybı olmayan ve son derece sağlıklı olan insanlar uzun süre yüksek sesle kulaklık kullandıktan sonra sağır olabilir”
Ağız ve Diş Sağlığı
Diş hekimliğinin ilk amacı;ağız sağlığını korumak ve çiğneme sisteminin devamlılığını optimal düzeyde sürdürmektir.
Migren Nedir, Nasıl Tedavi Edilir ?
Migren günlük hayatımızı engelleyebilir;çalışmayı ,aile hayatını veya hobileri olumsuz yönde etkileyebilir.Migrenin neden olduğu tüm güçlükleri gözden geçirin ve doktorunuzla konuşun, böylece migreniniz için en doğru olanı yapabili...
3 ve 4 Boyutlu (3D/4D)Gebelik Ultrasonografisi
3D ve 4D gebelik ultrasonografisi, klasik ultrasonografi tekniği gibi ses dalgaları kullanılan özel bir görüntüleme yöntemidir. 

Sağlık Haberleri